Міст Міняйл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Міняйл

Міст Міняйл (фр. Pont au Change) — міст у центрі Парижа через річку Сену . Міст Міняйл знаходиться на межі 1-ого і 4-ого округів та з'єднує острів Сіте на рівні Палацу Правосуддя й Консьєржері з правим берегом неподалік від театру Шатле. Своє ім'я міст одержав через безліч крамниць міняйл, що раніше розташовувалися в будинках, якими був забудований міст до 1788 року.

Історія[ред.ред. код]

Жебраки на мосту Міняйл, 19 ст.

Перший дерев'яний міст на місці нинішнього був споруджений імовірно за короля Карла Лисого в IX столітті після припинення нападів на Париж норманів. Міст був продовженням вулиці Сен-Дені й вів безпосередньо до королівського палацу на острові Сіте, за що був названий Королівським (фр. Pont du Roy) . Для захисту Сіте на правому березі в 1130 році була побудована фортеця Великий Шатле, але після спорудження міської стіни за Філіпа II Августа фортеця втратила свою оборонну функцію і до 1802 року служила в'язницею. Зараз на цьому місці знаходиться площа Шатле.

Як то було прийнято в часи Середньовіччя, міст був так щільно забудований будинками, що годі було побачити річку. 140 будинків та 112 крамничок і майстерень ремісників, а також млин робили міст важливим фінансовим пунктом Парижа. На мосту відбувався грошовий і товарний обмін, звідси й походить назва мосту. Протягом наступних століть міст ще кілька разів змінював назви: Grand Pont (1273), pont à Coulons, pont aux Colombes, pont aux Meuniers, pont de la Marchandise, pont aux Marchands і pont aux Oiseaux . Міст Міняйл часто руйнувався, тож доводилося часто його ремонтувати.

Після переїзду королівського двору в Лувр дорога від палацу до Собору Нотр-Дам, куди ходила королівська свита на богослужіння, проходила по мосту Міняйл, тож було вирішено прикрасити міст скульптурами французьких королів, в тому числі молодого Людовика XIV. Сьогодні ці скульптури виставлені в Луврі.

У кінці XVIII століття з мосту було знесено всі будівлі. Сучасний вигляд міст Міняйл набув за часів Другої імперії у час перебудови міста, організованих бароном Османом.

Короткий опис[ред.ред. код]

  • Довжина мосту: 103 м
  • Ширина: 30 м, включаючи два тротуару шириною 6 м кожен
  • Тип конструкції: арочний міст з 3 арочними прольотами довжиною 31 м [1]
  • Архітектори:
  • Будівництво велося з 1858 по 1860 рік
  • Метро : лінії 1 , 4, 7, 11, 14 , станція Шатле

Посилання[ред.ред. код]