Міст вимірювальний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міст вимірювальний.JPG

Вимірювальний міст — електрична схема для вимірювання опору. Вимірювальні перетворювачі звичайно підключаються до систем автоматичного контролю за допомогою мостових схем.

Приклади[ред. | ред. код]

У одне з плечей моста (рис. а) підключається перетворювач переміщення. Тоді вихідна напруга (Uвих), що знімається з вершин моста А-В, буде змінюватися при переміщенні робочого елемента перетворювача. Напруга живлення моста (Uживл) може бути постійного (при Zi=Ri) або змінного (при Zi =1/(Cω) або Zi =Lω) струму з частотою ω.

У мостову схему з R елементами можуть підключатися терморезистори, тензо- і фоторезистори, тобто перетворювачі, вихідний сигнал яких — зміна активного опору R.

Індуктивний перетворювач, що широко застосовується, звичайно підключається до мостової схеми змінного струму, утвореної трансформатором (рис. б). Вихідна напруга в цьому випадку виділяється на резисторі R, включеному в діагональ моста.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Іванов А. О. Теорія автоматичного керування: Підручник. — Дніпропетровськ: Національний гірничий університет. — 2003. — 250 с.
  • Папушин Ю. Л., Білецький В. С.;Основи автоматизації гірничого виробництва. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2007. — 168 с.