Міська рада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міська́ ра́да (міськрада) — орган місцевого самоврядування в містах України та деяких країнах колишнього СРСРРосії, Білорусі), а в минулому у колишньому СРСР.

Історія[ред.ред. код]

Міські ради вперше були створені у Росії після Лютневої революції 1917 р. Тоді вони назвивалися радами робітничих та солдатських депутатів. Після приходу більшовиків до влади міські ради стали основними представницькими органами влади у СРСР. Виконавчими органами міських ради стали виконавчі комітети (виконкоми) міських рад.

Міські ради в Україні[ред.ред. код]

Міська рада згідно з Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» є представницьким органом міських територіальних громад. У разі поділення міста на самостійні національно-адміністративні території райони у містах то міська рада не може представляти спільні інтереси територіальних громад районів у місті бо немає власної адміністративної території , та згідно з Конституцією України ст. 140 п.4 "Органами місцевого самоврядування,що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст,є районні та обласні ради" крім того у підтвердження такої думки можна звернутися до довідника ""Адміністративно-територіальний поділ" Харківська область", видання четверте від 1980 року видавництво "Прапор", надрукованого Виконавчим Комітетом Харківської Обласної ради народних депутатів,де вміщєні дані про райони і районні центри,міста обласного і районного підпорядкування ,селища міського типу, про ради і населені пункти з урахуванням змін в адміністративно-територіальному поділі за станом на 1 листопада 1979 року.

Особливості функціонування міських рад в Україні:

  • міська рада формується шляхом обрання 50% складу за партійними списками та 50% у мажоритарних округах.
  • міська рада обирає секретаря міської ради.
  • на засіданнях міської ради головує міський голова, обраний прямим голосуванням членами територіальної громади.
  • формує виконавчий комітет міської ради.

Див. також[ред.ред. код]