Місячна ніч на Дніпрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місячна ніч на Дніпрі
рос. Лунная ночь на Днепре
Творець:Куїнджі Архип Іванович
Час створення:1880
Розміри:105 × 144 см
Висота:105 см
Ширина:146 см
Матеріал:полотно
Техніка:олія
Жанр:пейзаж
Зберігається:Санкт-Петербург
Музей:Державний Російський музей
Інвентарний номер:Ж-4191
CMNS: Місячна ніч на Дніпрі у Вікісховищі

«Місячна ніч на Дніпрі» — картина українського художника з Маріуполя Архипа Івановича Куїнджі, написана та вперше показана публіці в 1880 році.

У 1880 році картина «Місячна ніч на Дніпрі» була виставлена в Санкт-Петербурзі, причому вона була єдиною картиною, що склала виставку.

Не будучи повністю упевненим в успіху, Куїнджі Архип Іванович запрошував у свою майстерню друзів та кореспондентів для того, щоб перевірити на них силу впливу полотна. Ще до закінчення роботи майстерню відвідували такі відомі люди як Тургенєв Іван Сергійович, Полонський Яків Петрович, Крамськой Іван Миколайович, Менделєєв Дмитро Іванович[1].

Щоб побачити полотно, люди шикувалися в чергу. Багато відвідувачів приходили декілька разів, їх приваблювала незвичайна реалістичність світла на картині, також висловлювалися припущення про незвичайні кольори[1], використані художником. Є свідчення, що окремі відвідувачі навіть заглядали за картину, намагаючись з'ясувати, чи немає там лампи[2].

На картині зображено берег Дніпра. Лінія горизонту сильно опущена вниз, за рахунок чого більшу площу картини займає небо. Світіння місяця відбивається в річці.

Ще до публічного показу картину було продано Великому князю Костянтину Костянтиновичу[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б "Місячна ніч на Дніпрі " Архипа Куїнджі. Слава та трагедія картини (HTML). www.kuinje.ru. Архів оригіналу за 27.09.2012. Процитовано 26.06.2012.
  2. а б Н. В. Ермильченко. Знаменитые полотна русских живописцев. — Москва : Белый город, 2002. — С. 36 — 37. — ISBN 978-5-7793-0856-4.

Посилання

[ред. | ред. код]