Мітрідат I Каллінік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мітрідат I Каллінік
дав.-гр. Μιθριδάτης ὀ Кαλλίνικος
дав.-гр. Βασιλεύς Μιθριδάτης Καλλίνικος
Біографічні дані
Народження 2 століття до н. е.
Смерть 70 до н. е.
У шлюбі з Лаодіка VII Теаd
Діти Антіох I Теос
Династія Єрвандіди
Батько Сам II Теосеб Дікей

Мітрідат I Каллінік (помер 70 до н. е.) — цар Коммагени у 109 до н. е.70 до н. е. з династії Єрвандідів.

Був сином і наступником царя Сама II Коммагенського від його дружини Піфадоріди. Був одружений з Лаодикою Теєю, дочкою селевкідського басилевса Антіоха VIII. У подружжя народився син — майбутній цар Антіох I Теос.

За часів правління Мітрідата I починається еллінізація Коммагени. Він перший з місцевих правителів збудував собі палац у грецькому стилі.

Близько 90 до н.е. Мітрідат зміг відбити парфянську навалу. Скоріш за все з цією перемогою пов'язана його епіклесаКаллінік[1]. Також царя вшановували як героя. Але на відміну від його сина, він не був обожнений під час життя. Судячи з його монет, Мітрідат вважав своїми покровителями синкретичних богів Зевса-Ормазда та Аполлона-Геліоса-Гермеса[2]. У Коммагені існувало свято дня народження Мітрідата I та його сина Антіоха I, котре святкували шістнадцятого дня кожного місяця.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Обухов, 2018, с. 63.
  2. Обухов, 2018, с. 64-65.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Обухов С.В. Об изображениях на одном типе монет Митридата I Каллиника, царя Коммагены. : [рос.] // Проблемы истории, филологии, культуры. — 2018. — № 1. — С. 61-67. — ISSN 1992-0431.
  • Елешин А.В. Формирование митраизма в Киликии и Коммагене : [рос.] // Общество. Среда. Развитие (Terra Humana). — 2012. — С. 31-35. — ISSN 1997-5996.