Міфічні королі Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міфі́чні королі́ Брита́нії (англ. Mythical British kings) - перелік легендарних королів Британії, наведений Джефрі Монмутським у його творі Historia Regum Britannie (1136). Джефрі Монмутський сконструював велику казкову історію британців, яка частково базується на роботах істориків раннього Середньовіччя Гільда, Неннія і Беди, валлійській генеалогії, життєписах святих, частково на втрачених або невідомих джерелах та його власній багатій уяві. Частина королів, описаних Джефрі Монмутським, існували та правили насправді, проте автор збагатив історію їх життя вигаданими подіями.

Походження[ред.ред. код]

Історія Джефрі Монмутського починається з прибуття у Британію вигнаного троянського принца Брута Троянського, нащадка Енея.

Перелік міфічних володарів Британії[ред.ред. код]

Брутус І Троянський; Албанактус, убитий королем гунів Гамбером, його брати Локрінус і Камбер; королева Ґвендолен; Маддан; Meмпріціус; Eбравкус; Брутус ІІ Зелений Щит; Лейл; Руд Гуд Гудібрас; Бладуд; Лейр; сестри Ґонорілл і Реґан, які відібрали владу в батька, герцоги Маґлаунус (чоловік Ґонорілл) і Генвінус (чоловік Реґан); Лейр (повернення на трон); королева Корделія; Марґанус І, що спочатку ділив свої володіння з двоюрідним братом Кунедаґіусом, але потім, коли між ними спалахнула війна за одноосібну владу над Британією, був убитий, і королем став його кузен Кунедаґіус; Рівалло; Ґурґастіус; Сісілліус І; Яґо; Кімаркус; Ґорбедек і його дружина - королева Юдона; брати Феррекс і Поррекс I, які воювали між собою за престол, але обидва правили недовго: Феррекс програв війну, і його вбив Поррекс І, якого, у свою чергу, вбила його ж матір - королева Юдона, помстившись за смерть Феррекса, якого з двох своїх синів любила більше; п'ятеро королів, серед яких були Піннер, Рудавкус і Статеріус, що брали участь у громадянській війні за спадок Поррекса І; Дунвалло Молмутіус, який переміг у вищезгаданій боротьбі; після боротьби за престол між братами Белінусом і Бренніусом королем Британії став Белінус; Ґурґуйт Барбтрук; Ґвітелін; королева Марсія; Сісілліус ІІ; Кінаріус; Даніус; Морвідус; Ґорбоніанус; Елідурус; Інґеніус і Передурус; Передурус; Арчґалло; Елідурус (знову); Арчґалло (знову); Елідурус (знову); син Ґорбоніануса; Марґанус ІІ; Енніонус; Ідвалло; Руно; Ґереннус; Кателлус; Міллус; Поррекс ІІ; Черін; Фулґеніус; Едадус; Андраґіус; Уріанус; Еліуд; Кледавкус; Клотенус; Ґурґінтіус; Меріанус; Бледудо; Кап; Оенус; Сісілліус ІІІ; Белдґабред; Арчмейл; Елдол; Редон; Редечіус; Самуїл; Пенессіл; Пір; Капоїр; Діґвейлус; Гелі; Луд; Кассівелавнус; Тенвантіус; Кимбелін; Ґвідеріус; Арвіраґус; Маріус; Койлус; Луціус; Сулґеніус; Северус; Ґета; Бассіанус; Каравзіус; Аллектус; Асклепіодотус; Коел; Константинус; Константин І; Октавіус; Трагерн; Максиміанус; Ґрасіанус; Константин ІІ; Констанс; Вортіґерн; Вортімер; Авреліус Амброзіус; Утер Пендраґон і дрібніші феодали, зокрема герцог Ґорлуа; Артур, його дружина (королева Ґвіневера) та безліч дрібних феодалів, чиї імена згадано в книзі Томаса Мелорі ,,Смерть Артура"; Константин ІІІ; Авреліус Конанус; Вортіпорус; Малґо; Кередік; троє невідомих тиранів; Кадван; Кадвалло; Кадвалладр; інші королі, за яких влада бриттів на острові занепала.

  • Примітка: за правління кожного володаря Британії, згаданого в цьому переліку, було безліч дрібних феодалів, що залежали від нього й правили окремими територіями, які він їм виділив. Однак в історії згадані лише деякі з них, а саме ті, що були за правління Утера Пендраґона та його сина Артура. Тому невідомих васалів інших королів і королев Британії не було внесено до переліку.

Перші правителі[ред.ред. код]

Корнуольська династія[ред.ред. код]

Громадянська війна п'яти королів[ред.ред. код]

Корнуольська династія[ред.ред. код]

Бібліографія[ред.ред. код]

  • John Morris. The Age of Arthur: A History of the British Isles from 350 to 650. Barnes & Noble Books: New York. 1996 (originally 1973). ISBN 0-7607-0243-8
  • John Jay Parry and Robert Caldwell. Geoffrey of Monmouth in Arthurian Literature in the Middle Ages, Roger S. Loomis (ed.). Clarendon Press: Oxford University. 1959. ISBN 0-19-811588-1
  • Brynley F. Roberts, Geoffrey of Monmouth and Welsh Historical Tradition, Nottingham Medieval Studies, 20 (1976), 29—40.
  • J.S.P. Tatlock. The Legendary History of Britain: Geoffrey of Monmouth's Historia Regum Britanniae and its early vernacular versions. University of California Press. Berkeley. 1950.


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.