Мішель Роданж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мішель Роданж

Мішель Роданж (люксемб. Michel Rodange; *3 січня 1827 — 27 серпня 1876) — люксембурзький письменник і поет, найбільше відомий написанням люксембурзького національного епосу «Ренерт-Лис» (Rénert).

Життя, творчість, вшанування[ред.ред. код]

Мішель Роданж народився у Вальдбілліху (Waldbillig). За фахом він був шкільним вчителем, зокрема викладав у Штайнзелі (Steinsel) і Ларошетті (Larochette), також згодом працював муніципальним робітником у Ехтернасі (Echternach).

Найвідомішим твором Роданжа є поема «Ренерт-Лис» (Rénert), опублікована в 1872 році. Епічний твір є сатиричною адаптацією традиційного нідерландо-нижньонімецького «лисячого епосу» (комплекс оповідок про витівки Лиса та його приятелів), перенесений на люксембурзький ґрунт, що насправді є широким полотном тодішніх реалій у Люксембурзі з виписаними типовими характерами люксембуржців у особі Лиса та його друзів, написаний регіональним діалектом, а частково навіть з використанням говірок.

У столиці країни місті Люксембурзі іменем письменника названо ліцей — Lycée Michel-Rodange, його зображення з'явилось на 2 люксембурзьких поштових марках.

Посилання[ред.ред. код]