Наводницький парк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Наводницький парк
Наводницький парк 18.JPG
На набережній
Відкрито 1960-ті
Колишні назви ім. Примакова
Площа 13,82 га

Наводни́цький па́рк (Неводницький парк) — парк в Печерському районі міста Києва. Знаходиться у власності комунального підприємства з утримання зелених насаджень Печерського району. Парк оголошено пам'яткою садово-паркового мистецтва та комплексною пам'яткою природи місцевого значення.

Історія[ред.ред. код]

Парк закладений на початку 1960-х років у зв'язку з облаштуванням набережної Дніпра. З часу заснування і до 1993 року парк мав назву «Парк імені В. М. Примакова», а з 1993 року — має сучасну назву.

Планування[ред.ред. код]

В плані парк має неправильний трикутник, що утворюється Набережним шосе, Дніпром та мостом ім. Є.Патона. Загальна площа парку — 13,82 га, верхня тераса розташована на рівні 150 м над Дніпром. В основу композиції положене регулярне планування. Створений «круглий зал», оточений вискоми зеленими стінами з пірамідальних тополь, в центрі — велика клумба з групою хвойних рослин. Ближче до мосту Патона створений Скальний сад із декоративними горками і видовими майданчиками.

Пам'ятники[ред.ред. код]

У 1970 році у парку був встановлений пам'ятник В. М. Примакову, радянському воєначальникові, ім'ям якого тоді називався парк. Пам'ятник був демонтований у 2016 році.

У межах підготовки до святкування 1500-річчя Києва, у 1982 році в парку встановили скульптурну композицію на честь літописних засновників Києва — Кия, Щека, Хорива та Либеді.

24 жовтня 2005 року у Наводницькому парку було закладено Алею ООН з нагоди відзначення 60-річчя заснування ООН та встановлено пам'ятний знак. У 2007 році у парку був встановлений хрест на місці будівництва храму на честь Святого Рівноапостольного князя Володимира.

Джерела[ред.ред. код]