Навчальний посібник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Навчальний посібник
CMNS: Навчальний посібник у Вікісховищі

Навчальний посібник — навчальне видання, що доповнює або частково замінює підручник та офіційно затверджене як таке. Навчальний посібник є видом навчальної літератури, офіційне підтвердження доцільності їх використання у навчально-виховному процесі в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладах України реалізується через процедуру надання відповідного грифа: «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».[1]

Державні санітарні норми і правила визначають навчальний посібник як навчальне видання, яке доповнює або частково замінює підручник у викладі навчального матеріалу з певного предмета, курсу, дисципліни або окремого його розділу; до навчального посібника належать курс лекцій, зошит-посібник, прописи, розвивальні ігри тощо, які застосовуються в навчально-виховному процесі.[2]

Відповідник «навчального посібника» в англійській мові — англ. tutorial, або туторіал.[джерело не вказане 1899 днів] Нині туторіал передбачає більш інтерактивний спосіб викладу матеріалу, часто використовується для презентації програмного забезпечення та представлений в електронному форматі в інтернеті. Зазвичай туторіал містить презентацію продукту, основні прийоми роботи з ним та спосіб переходу на додаткові модулі та застосунки.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Порядок надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затверджений Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537. Архів оригіналу за 18 вересня 2017. Процитовано 17 вересня 2017.
  2. Державні санітарні норми і правила «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей», затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2007 № 13. Архів оригіналу за 18 вересня 2017. Процитовано 17 вересня 2017.

Джерела[ред. | ред. код]