Нагрудний знак «Почесна відзнака Служби безпеки України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нагрудний знак «Почесна відзнака Служби безпеки України»
Нагрудний знак «Почесна відзнака Служби безпеки України».png
Країна Україна Україна
Тип Нагрудний знак
Ким вручається Головою Служби безпеки України
Підстава за значні досягнення в оперативно-службовій діяльності. За допомогу і сприяння органам СБУ в розв'язанні покладених на них завдань.
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 8 серпня 1996

Нагрудний знак «Почесна відзнака Служби безпеки України» — вища відомча заохочувальна відзнака Служби безпеки України. Перша створена і вища відзнака СБУ, була заснована 8 серпня 1996 року. З 21 січня 2013 не вручається, наступник - нагрудний знак «Відзнака Служби безпеки України»

Історія нагороди[ред. | ред. код]

Указом Президента України від 18 листопада 1996 року № 1094/96[1] міністерствам і відомствам було надано право засновувати відомчі нагороди. Першою і вищою нагородою СБУ став заснований наказом Голови СБУ від 8 серпня 1996 року нагрудний знак “Почесна відзнака Служби безпеки України”. Автор - заслужений художник України Микола Лебідь. Знак № 1 вручено генералу армії України В. Радченку.

Нагрудний знак «Почесна відзнака Служби безпеки України» також є актуальним і в наступному Наказі Служби безпеки України №4 від 9 січня 2008 «Про відомчі заохочувальні відзнаки Служби безпеки України»[2].

З 25 січня 2013 не вручається. Наказом Служби безпеки України № 30 від 25 січня 2013 року «Про відомчі заохочувальні відзнаки Служби безпеки України»[3] встановлений новий нагрудний знак «Відзнака Служби безпеки України», він став наступником першої відзнаки, і створений на її основі.

Положення про відзнаку[ред. | ред. код]

Нагрудним знаком «Почесна відзнака Служби безпеки України» нагороджують співробітників — військовослужбовців, які бездоганно прослужили в органах державної безпеки не менш як 10 років, за значні досягнення в оперативно-службовій діяльності. Цим знаком можуть нагороджувати й інших громадян України, а також іноземців і осіб без громадянства за допомогу і сприяння органам СБУ в розв'язанні покладених на них завдань. Повторне нагородження почесною відзнакою не проводиться.

Опис відзнаки[ред. | ред. код]

В основі композиції — щит у формі прямовисно витягнутого еліпсу малинової емалі. На нього накладено меча білого металу вістрям угору; золоту лаврову гілку; стрічку у вигляді Державного Прапора і фігурну стрічку синього кольору. Меч разом з лавровим листям символізують собою дерево життя, дерево честі, гідності, поваги та слави і в нижній частині знака разом з ручкою меча справляють враження тризуба - малого Державного Герба України. У центральній частині знака зліва направо розташований Державний прапор України з написом «Почесна відзнака Служби безпеки», а на стрічці синього кольору в нижній частині знака - напис «України». Знак виготовляється з томпаку; нейзільберу, мельхіору з гальванічним покриттям під золото і має розмір 45.5x32 мм. На звороті вигравірувано порядковий номер. Кріплення — гвинтове.

Порядок носіння відзнаки[ред. | ред. код]

Нагрудний знак «Відзнака Служби безпеки України» носиться з правого боку грудей після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]