Нано-Жасмин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нано-Жасмин
Загальна інформація
Інші назви Nano-Japan Astrometry Satellite Mission for INfrared Exploration
Організація НАОЯ
Виготовлено з участю НАОЯ
Дата запуску 2014
Запущено з Алкантара
Засіб запуску Циклон-4
Тривалість місії 2 роки
Маса 35 кг
Тип орбіти сонячно-синхронна
Висота орбіти 700 км
Тип телескопа Інфрачервоний
Поле зору 99,5°
Фокальна відстань 1.67 м
Зовнішні посилання
Інтернет-сторінка Офіційний сайт проекту

Нано-Жасмин (з англ.Nano-JASMINE — Nano-Japan Astrometry Satellite Mission for INfrared Exploration; Японська астрометрична супутникова місія з інфрачервоного дослідження) — астрометричний мікросупутник, розроблений Національною астрономічною обсерваторією Японії. Nano-JASMINE є проектом, який планує продемонструвати вперше можливості космічної астрометрії в Японії і проводити експерименти для перевірки методів і операцій, що передбачається реалізовувати на апаратах Small-JASMINE і JASMINE.

Огляд[ред.ред. код]

Nano-JASMINE перший астрометричний супутник Японії, що як очікується, буде другим астрометричним супутником у світі, перший Hipparcos, запущений в 1989 році Європейським космічним агентством давно припинив свою роботу. Це перший із запланованої серії з трьох супутників збільшення розміру: Nano-JASMINE, Small-JASMINE, і JASMINE. Супутник спостерігає за небом в інфрачервоному діапазоні, що дозволяє краще вести спостереження у напрямку до центру Галактики і має невелике, 5 сантиметрове головне дзеркало.

Супутник повинен вимірювати позиції з точністю, порівнянною з Hipparcos, але вони будуть корисні для визначення поточного положення зірок, оскільки поточні позиції погано відомі через їх рух, оскільки їх перед цим вимірював Hipparcos. Крім того, поєднання даних Nano-JASMINE з даними Hipparcos дозволить визначити точніші власні рухи.

Витрати на створення супутника складають близько 100 мільйонів ієн. Планується запустити на орбіту в 2014 р. ракетою Циклон-4 з Бразильського космодрому Алкантара, Бразилія. Запуск здійснюватиметься безкоштовно з метою відпрацювання носія.

Nano-JASMINE буде включати екстрактор зображень зоряного неба (SIE), щоб скоротити кількість даних, що передаються на землю.

Конструкція[ред.ред. код]

Nano-JASMINE має невеликий розмір і вагу (50 см) 3 і близько 35 кг, відповідно. Nano-JASMINE працюватиме в ІЧ-діапазону (0,6~1,0 μм). Цільова точність параллаксів становить близько 3 кутових мілісекунд на ІЧ = 7,5 MAG. Більш висока точність руху (~0,1 кутових мілісекунд/рік) може бути отримана шляхом комбінування каталогу зробленого Nano-JASMINE з каталогом Hipparcos, а зменшення помилки власного руху пропорційна зворотній епосі відмінності між двома каталогами, які для Hipparcos і Nano-JASMINE будуть перевищувати 20 років.

Місія[ред.ред. код]

Наукова місія: Інфрачервона астрометрія (точні 3D відображення позицій і поперечних швидкостей зірок з точністю до 1 кутової мілісекунди в інфрачервоній області)

Інженерна Місія: Демонстрація нових супутникових технологій, включаючи телескоп точністю місії, точне зіставлення/терморегулювання (1 arecsec/0,1 °К), а також супутникове моделювання.

Графік[ред.ред. код]

  • Попередній етап досліджень розпочався у 2003 році;
  • Концептуальне проектування почалося в 2005 році;
  • Тести для моделі й кваліфікаційне проектування було завершено протягом 2009 року;
  • Льотна модель буде завершена на початку 2011 року, а повний тест наприкінці фінансового 2011;
  • Запуск запланований на 2015.

План роботи Nano-JASMINE[ред.ред. код]

  • Запуск: 2015 з космодрому Алкантара в Бразилії українською ракетою Циклон-4
  • Первинна перевірка апарату близько 1 місяця.
  • Визначення орбіти супутника
  • Прийом на борту GPS даних. Кінематичне позиціонування точок та постобробка на землі.
  • Номінальне спостереження 2 роки (не гарантується).

Джерела[ред.ред. код]