Наншіунгозавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Наншіунгозавр
Час існування: Пізня крейда
Реконструкція наншіунгозаврів
Реконструкція наншіунгозаврів
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящіротазові (Saurischia)
Підряд: Тероподи
Родина: Теризинозавриди (Therizinosauridae)
Рід: Nanshiungosaurus
Dong, 1979
Вид: Nanshiungosaurus brevispinus
Dong, 1979
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Nanshiungosaurus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Nanshiungosaurus
EOL logo.svg EOL: 4433976
Fossilworks: 54831

Наншіунгозавр (лат. Nanshiungosaurus) — рід викопних ящеротазових динозаврів з родини теризинозавридів. Рід містить два види. Обидва ці види жили в пізній крейді на території сучасного Китаю.

Опис[ред.ред. код]

Як і інші представники цієї родини, наншіунгозавр, ймовірно, мав великі кігті, але так як ні черепа, ні хвіста, ребер або кінцівок знайдено не було, вивчені були виключно хребці і таз. Розрахункова довжина тіла — 440 см, розрахункова вага — 500–700 кг.

Історія[ред.ред. код]

У 70-х роках XX століття в місцевості Dapingcun провінції Гуандун був виявлений скелет невідомого динозавра, який був прписаний невеликому зауроподу. У 1979 р. динозавр був названий і описаний типовий вид Nanshiungosaurus brevispinus китайським палеонтологом Дун Чжимінем. Назва роду походить від формації Nanxiong. Видова назва походить від латинського слова brevis — «короткий» і spina — «колючка», посилаючись на короткі остисті відростки.

Голотип, IVPP V4731, був знайдений у формації Yuanpu, що відноситься до початку кампану. Він складається з часткового скелету без черепа. У 2008 р. в дослідженні Ліндсі Занно було зазначено, що хребет голотіпа був загублений, за винятком крижів.

Види[ред.ред. код]

  • N. brevispinus. У цього виду була більш коротка і товста шия у порівнянні з іншими целурозавридами. Скам'янілість включає 11 шийних хребців, 15 спинних хребців, і таз. Його кістки нагадували кістки зауроподів.[1]
  • N. bohlini. Від цього виду збереглося лише 11 хребців, і вони є унікальними, тому що вони містять реберні відростки і спинні остисті відростки хребців, яких у N. brevispinus немає. Це може бути причиною для виділення N. bohlini в окремий рід.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Dong Z. Cretaceous dinosaurs of Hunan, China. Mesozoic and Cenozoic Red Beds of South China // Selected Papers from the «Cretaceous-Tertiary Workshop», Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology & Nanjing Institute of Paleontology (eds.), Science Press, Nanxiong, China. — 1979. — Р. 342–350.

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]

Наншіунгозавр
← 4,6 млрд 542 488 444 416 359 299 251 200 145 65 23 2