Напівчагарничок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віниччя сланке (Kochia prostrata) — приклад напівчагарничка

Згідно з класифікацією життєвих форм рослин І.Г.Серебрякова напівчагарнички належать до 4-го типу, проміжного між деревними рослинами і травами [1]. Їх характерними рисами є низький ріст (це хамефіти за класифікацією Раункієра) та напівздерев'янілі пагони (Hemixyles за класифікацією Ейнара Дю Ріє (швед. Einar Du Rietz, 1931)[2]).

За описом Серебрякова, ортотропні надземні пагони напівчагарничків на значній частині їх довжини залишаються трав’янистими і в кінці сезону відмирають. Залишаються і дерев’яніють лише базальні частини надземних пагонів. Багаторічна частина з бруньками відновлення залишається близько до поверхні. До групи прямостоячих напівчагарничків він залічує середньоазіатські пустельні види роду Artemisia підроду seriphidum, деякі Chenopodiaceae (напр. віниччя сланке (Kochia prostrata)), а до другої групи – напівчагарничків з сукулентними пагонами – багаторічні види середньоазіатських солянок (Chenopodiaceae). [3] Іншим прикладом напівчаганичків є чебреці.

Група напівчагарничків залишається все ще маловивченою, і деякі потенційні «клітинки» у їх класифікації не знайшли підтвердження конкретними дослідженими видами.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Серебряков И.Г. Экологическая морфология растений. Москва: Высшая школа, 1962. — С.83
  2. Du Rietz G. E. Life-forms of terrestrial flowering plants. Uppsala,1931. — 95 p.
  3. Серебряков И.Г. Экологическая морфологія растений. Москва:Высшая школа, 1962. – С.102.

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]