Народна площа (Задар)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Народна площа

Наро́дна пло́ща (хорв. Narodni trg) — центральна площа у м. Задарі (Хорватія).

Сформована ще у Середні віки як «Велика площа» (лат. Platea magna). В XV столітті вона була вимощена цеглою, викладеною у вигляді кісток риби, і обрамлена плитами із білого каміння. З часу свого зародження вона була осередком громадського міського життя. Уже в цей час на площі існувала ратуша (вперше згадується ще у 1282 році), у той час центральне місце, де вирішувалися питання, що мали важливе значення для функціонування міста і регулювання стосунків між населенням. З цього місця читали звернення, тут приймалися судові рішення, діяв третейський суд та укладалися угоди.

Протягом століть на площі були збудовані й інші споруди громадського призначення. Сучасний виглад площі здебільшого визначило зведення нової будівлі мерії, збудованої у 1934 році, яка своїми габаритами, розташуванням і невідповідним архітектурним рішенням порушила гармонічні співвідношення і цінности площі, що склалися в процесах її повільного виростання.

Найстаріша споруда, що частково збереглась на площі, це церква Св. Ловро (XI століття), яку закриває кафе-ресторан «Lovro». Ця церква, не дивлячись на свої невеликі розміри, надзвичайно багато архітектурно розчленована. Усередині тричленного простору був зведений купол. Зі свого західного боку у неї був портик, над яким піднімалася дзвіниця.

Також на площі розміщуються міська лоджія (XIII ст.–1565), палаццо Гірардіні у романському стилі.

Література[ред.ред. код]

  • Антун Травирка. Задар: история, культура, художественное наследие = Zadar: povijest, kultura, umjetnička baština. — Zadar : Forum, 2003. — 76 с. — ISBN 953-179-593-2.