Наруга над державними символами (Кримінальний кодекс України)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Злочин (КК України)
Наруга над державними символами
Загальна характеристика
Номер розділу XV
Злочин проти авторитету влади та
об'єднань громадян
Номер статті 338
Кримінальне покарання
види і термін покарань ч.1: до 850 гривень Ш або до 6 місяців А, або до 3 років ПВ
ч.2: до 850 гривень Ш або до 6 місяців А, або до 2 років ПВ
Наруга, вчинена над державним гербом України

Наруга над державними символами — злочин, передбачений 338 статтею КК України, що полягає у публічній нарузі над державними символами.

Об'єктом злочину є авторитет держави Україна, який підривається в разі посягання на один із державних символів України: Державний Прапор України, Державний Герб України або Державний Гімн України. Якщо посягання здійснюється на державні символи іншої держави (частина друга), авторитет України у світі страждає через те, що вона виявилася неспроможною попередити демонстрацію неповаги до державних символів іноземної держави, а отже, і до самої держави.

Предметом злочину є державний символ України або іншої держави. При цьому предметом злочину не є: прапор чи герб, які не є символом держави; прапор чи герб іноземної держави, які офіційно не встановлені чи підняті; та прапори або герби міжнародних організацій.

Об'єктивна сторона злочину полягає в нарузі над державним символом, тобто в таких діях, як знищення чи пошкодження прапора або герба, шаржування герба чи гімну тощо. При цьому злочин має місце, якщо вказані дії спрямовані на публіку.

Суб'єкт злочину загальний. З суб'єктивної сторони злочин характеризується прямим умислом. Якщо має місце хуліганський мотив, вчинене кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених статтями 338 та 296 Кримінального кодексу України.

Посилання[ред. | ред. код]