Насх і мансух

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анулювання аятів, насх (араб. نسخ‎) — заміна або редакція Корану в ісламі.

Історія[ред. | ред. код]

Згідно з мусульманськими переказами, коранічні аяти і приписи пророка Мухаммада анулювалися за життя Посланника Аллаха з волі всевишнього Господа і не можуть бути змінені після смерті пророка Мухаммада, тому що в одному з останніх одкровень (5:3) сказано, наче всевишній Аллах, удосконалив і завершив ісламську релігію. Однак, іноді мусульманські богослови практикують анулювання аятів у тому випадку, якщо вони суперечать один одному. У такому випадку перемагає хронологічно більш пізній аят.

Прикладом скасування коранічних аятів є наступний хадис: «Аїша повідомила, що серед посланого в Корані були слова „Десятиразове годування груддю є забороненим“, однак потім це повеління було замінено на „п'ять годувань грудьми“. Цей аят залишався в Корані до смерті пророка» (Муслім, Рада 24, /1452/; Абу Дауд, Ніках 11, /2062/; Тирмізі, Рада 3, /1150/; Насаи, Ніках 51, /6, 100/).

" Коли Ми змінюємо один аят на інший — Аллах краще знає, що відсилати — вони говорять: «Воістину, ти — брехун!» Але ж більшість із них не знає.
"


Література[ред. | ред. код]

  • Алі-заде, А. А. Насх і Мансух : [арх. 1 жовтня 2011] // Ісламський енциклопедичний словник. — М. : Ансар, 2007.

Посилання[ред. | ред. код]