Наталуха Дмитро Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитро Наталуха
Dmytro Natalukha.jpg
Народився 15 вересня 1987(1987-09-15) (34 роки)
Москва, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Місце проживання Київ
Діяльність Народний депутат України IX скликання, Юрист, Правозахисник, Політик
Галузь правозахисник і політик
Alma mater Кембриджський університет і Коледж Фіцвільямаd
Членство Верховна Рада України IX скликання
Посада Голова Комітету з питань економічного розвитку
Партія «Слуга народу»
У шлюбі з Шкрум Альона Іванівна
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Дмитро Андрійович Наталуха (нар. 15 вересня 1987(19870915), Москва) — український політичний та громадський діяч, Народний депутат України IX скликання, юрист, правозахисник[1], голова комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді України IX скликання[2].

Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи[2]. Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії[3].

Життєпис[ред. | ред. код]

З 2019 — народний депутат IX скликання, голова комітету з питань економічного розвитку.

2017—2019 — Працював у «Lead/Augury», що займається стратегічними і кризовими комунікаціями, відносинами з органами державної влади, брендингом, політичними консультаціями.

2015—2017 — Комінтернівська районна державна адміністрація Одеської області Комінтернівське, Одеська обл. (державна служба)[4][5].

2014—2015 — «HIAS» / «Право на Захист» (виконавчий партнер Управління Верховного комісара ООН у справах біженців), Київ, Україна. (Адвокація, внутрішньо переміщені особи, права людини, лобіювання Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а також висвітлення проблем ВПО в Україні).

2014 р. — «Project for Democratic Union» (Асоційований дослідник) Лондон, Англія. (Міжнародна політика, державне стратегія, проблеми євроінтеграції).

2011—2013 р. — «Baker & McKenzie CIS Limited» Київ, Україна. (Банківське і фінансове право, міжнародні інвестиції).

2010—2011 р. — юридична фірма «Ілляшев та Партнери», Київ, Україна. (Міжнародні інвестиції, банківське і фінансове право, судова практика).

2007—2009 р. — «Spenser & Kauffmann» Attorneys at law" Київ, Україна. (Нерухомість і земельне право, міжнародні інвестиції)[1].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

  • Засновник Українського інституту брендингу територій
  • Координував ініціативу «Професійний Уряд» (об'єднує близько 2000 українців — випускників іноземних ВНЗ);
  • Керівник Товариства Українців Кембриджського Університету (CUUS), яке об'єднує українських студентів Кембриджського університету;
  • Керівник Клубу випускників ІМВ ‘Ardea Alba’, який об'єднує випускників ІМВ на локальному і міжнародному рівнях[2].

Із 2014-го року — активіст Євромайдану. Підтримував Революцію гідності.

Під час подій Євромайдану переклав і адаптував українською мовою пісню «Do you hear the people sing?» з мюзіклу Les Misérables. Адаптація, яка отримала назву «Чи ви чуєте цей спів?» була згодом виконана і записана хором випадкових незнайомих між собою протестуючих. 28 грудня 2013 року цей хор виконав пісню з головної сцени Євромайдану. Пізніше, молодий режисер з Санкт-Петербургу Олена Самойленко створила і змонтувала відеоряд на пісню[6], який розійшовся інтернетом.

Є головою і співзасновником Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка «Ардеа Альба», який об'єднує і організовує масові зустрічі випускників Інституту різних спеціальностей і років випуску, таких як Василь Горбаль, Володимир Огризко, Грігол Катамадзе, Борис Тарасюк, Володимир Василенко, Міхеіл Саакашвілі[7].

Освіта[ред. | ред. код]

  • 20132014 — Кембриджський університет, Кембридж, Велика Британія. Факультет міжнародної політики і відносин. Коледж Фітцвілліам, віце-президент Студентської ради коледжу. Фахівець з державної стратегії, політекономії і політики Китаю. Захистив магістерську роботу на тему «Проблеми формування політичної еліти в Україні після 2004 року». Писав аналітичні матеріали і статті стосовно подій в Україні для провідних дослідницьких центрів Європи[8].
  • 20042010 — Інститут міжнародних відносин КНУ. Факультет міжнародного приватного права. Юрист-міжнародник, перекладач-референт із французької мови. Захистив магістерську роботу на тему «Вирішення територіальних спорів в міжнародному праві», в якій для прикладу брав неофіційні політичні претензії деяких російських політиків на Кримський півострів та м. Севастополь зокрема[8].

Родина[ред. | ред. код]

Статті[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]