Наукова думка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наукова думка
Логотип Наукова Думка.jpg

Логотип видавництва «Наукова думка»
Держава Flag of Ukraine.svg Україна і Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Засновано листопад 1922
Директор Алєксєєнко Ігор Ростиславович
Штаб-квартира Київ
Адреса 01601 Київ 1, вул. Терещенківська, 3
Код
Держкомвидава
СРСР
[ru]
221

Веб-сайт: ndumka.kiev.ua

«Науково-виробниче підприємство «Видавництво „Наукова думка“ НАН України» — українське видавництво, що випускає фундаментальні та узагальнювальні наукові монографії українських учених, видання творів історико-культурної спадщини українського народу.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Після остаточного утвердження в Києві більшовицької влади задля збереження пограбованої, але не остаточно розтрощеної друкарні Києво-Печерської лаври київські вчені, об'єднані у Всеукраїнську академію наук, звернулися до властей із листом, в якому звернули увагу на те, що Лаврська друкарня володіє унікальними грецькими, латинськими і французькими шрифтами, тому її майно може стати в пригоді для видання академічних праць. Власне, ішлося про передачу друкарні у відання Академії наук у Києві. Так у листопаді 1922 року в Академії наук України було створено Редакційно-видавничу комісію на чолі з видатним ученим-філологом академіком Агатангелом Кримським. Саме від цієї дати веде відлік своєї історії сучасна «Наукова думка». Деякий час друкарня Академії перебувала в оренді київського ділка Балицького, який раз на рік видавав звіти Академії наук, а так друкував різноманітну літературу на продаж. Лише 1928 року друкарня Академії почала працювати за фахом.

Найбільшого розквіту видавництво досягло в 1988 році — 3 місце у світі за кількістю назв серед видавництв, що спеціалізувалися із випуску наукової літератури[джерело?].

Агатангел Кримський

З 2007 р. офіційна назва — Державне підприємство «Науково-виробниче підприємство «Видавництво „Наукова думка“ НАН України».

Продукція[ред. | ред. код]

«Науковою думкою» видані словники: синонімів української мови, іншомовних слів, власних імен, сталих словосполучень, орфографічні словники.

1997 року видавництво започаткувало серію «Бібліотека школяра», в якій були видрукувані твори Уласа Самчука, Василя Барки, Івана Багряного, Тодося Осьмачки, Володимира Винниченка та інших представників українського письменства, імена яких багато років не згадувалися у жодній програмі з української літератури.

Особливою гордістю видавництва є повне 20-томне зібрання творів Тараса Шевченка.

У 2008 видано 95 назв фундаментальних та узагальнюючих наукових робіт українських учених.

У 2010 почався випуск видання «Словник української мови у 20 томах».

Деякі книги видавництва
Монографія в серії «Фауна України». Том 29: Молюски. Вип. 5: Стебельчастоокі (2016)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Наукова думка». bukvoid.com.ua. Процитовано 2019-08-29. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]