Нафтохімія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нафтохімія
CMNS: Нафтохімія у Вікісховищі

На́фтохі́мія (рос. нефтехимия, англ. petroleum chemistry, нім. Petrolchemie f, Erdölchemie f) — галузь науки, яка займається питаннями хімічної переробки нафти та її компонентів.

Нафтохімія — науковий напрям, пов'язаний з вивченням нафти як природного об'єкта і продуктів її переробки, з розробкою й використанням термічних, каталітичних та інших нових методів перетворення вуглеводнів, з одержанням на основі нафтової сировини різних технічно важливих продуктів.

Основна мета нафтохімії полягає в дослідженні хімічного складу нафт, розробленні методів і процесів одержання з нафти паливно-мастильних матеріалів, функціональних похідних вуглеводнів, розчинників, сировини для хімічної промисловості, зокрема для хімії полімерів, розробленні методів синтезу функціональних похідних вуглеводнів, створенні наукових основ технології нафтохімічних процесів.

Основні напрямки досліджень[ред. | ред. код]

Основні напрямки досліджень:

  • хімічний склад нафт (дослідження вуглеводневого складу нафт, конденсатів, нафтобітумінозних порід, вторинних нафт та ін.; дослідження невуглеводневих (гетероатомних, металовмісних та ін.) компонентів нафт; розроблення і вдосконалення методів дослідження, аналізу і поділу нафт і нафтопродуктів).
  • хімія взаємоперетворень вуглеводнів (термічні перетворення вуглеводнів (крегінг, піроліз); термокаталітичні перетворення вуглеводнів; первинні і вторинні процеси нафтопереробки; реакції перетворення вуглеводнів із використанням нових методів стимулювання реакцій (біохімія, плазмохімія, радіаційна хімія, фотохімія, лазери та ін.).
  • Каталіз складних реакцій вуглеводнів (гетерогенний, металокомплексний каталізи перетворення вуглеводнів; каталітичний

синтез на основі вуглеводнів з метою одержання мономерів, олігомерів, полімерів та ін.; розроблення каталізаторів і каталітичних систем).

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Нафтохімія