Нахлист

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

На́хлист — в класичному вигляді, це вид рибної ловлі на штучну мушку та її закид у місце лову за рахунок ваги шнура. Для цього виду лову потрібно спеціалізовані котушки, шнури, вудлища, які продаються в спеціалізованих магазинах для нахлисту. Більшість любителів нахлисту в Україні, пропагують гасло, популярне в усьому світі, серед рибалок — «Зловив і відпусти» (CATCH AND RELEASE).

Перші згадки про цей вид лову були вказані в трактаті абатисою Джуліаною Бернерс[en].

Походження слова. У всьому світі це популярний вид лову зветься Fly Fishing («флай фішинг»). У більшості мов термін і термінологія запозичена з англійської.

Нахлист можна розділити на два великі види, це ловля в прісній воді і в морській. Якщо морський вид нахлисту практично не ділиться на підвиди, то ловля в прісній воді ділиться на підвиди.

Готова снасть складається з вудилища на якому встановлена котушка. На котушці намотаний бекінг, котрий переходить в шнур, шнур з'єднаний з конусним лідером, який у міру необхідності з'єднаний з тіпетом, до якого прив'язується мушка. Зазвичай лідер и тіпет з’єднують через кільце Пітценбауера. Не завжди використовується тіпет, тобто повідковий матеріал, бувають ситуації, коли мушку прив'язують безпосередньо до лідера.

Мушка — це штучна приманка, яка імітує комах в різних стадіях перетворення або малька риби, ще є фантазійні мушки. Окремо, можна вивести скоріше як мистецтво виготовлення — класичних лососевих мушок.

́