Національне зібрання Квебеку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будинок Національної асамблеї Квебеку (Hôtel du Parlement).

Національна асамблея Квебеку (фр. Assemblée nationale du Québec) - парламент провінції Квебек (Канада). Складається зі 125 депутатів. Знаходиться у місті Квебек.

Історія[ред. | ред. код]

Національна асамблея Квебеку - одна з найстаріших парламентських установ світу. Перша сесія розпочалася у 1792, у місті Квебек (у ті часи провінція Квебек назвалася Провінцією Нижньої Канади).

Після поразки Повстання Патріотів, Велика Британія об'єднала Нижню i Верхню Канаду i, відповідно, їхні парламенти. З 1840 до 1867 року парламент Провінції Канада засідав коли у Квебеку, коли у Монреалі, коли у Кінгстоні, коли у Торонто i, зрештою, "оселився" у Оттаві. У 1867 році, після входження Квебеку до новоутвореної Канадської Конфедерації, незалежний квебекський парламент було відновлено. Місцем засідань було обрано місто Квебек, яке знов стало столицею провінції.

На початку квебекський парламент складався з двох палат: "нижньої" - Законодавчої асамблеї (фр. Assemblée législative) i "верхньої" - Законодавчої ради (фр. Conseil législatif). У 1968 році було прийнято законопроект номер 90, за яким Законодавчу раду було скасовано, а Законодавчу асамблею перейменовано на Національну.

Будинок парламенту[ред. | ред. код]

Будинок, де міститься парламент (фр. Hôtel du parlement), було побудовано у 1877-1886 роках, за проектом архітектора Ежен-Етьєна Таше́ (Eugène-Étienne Taché).

Посилання[ред. | ред. код]

Assemblée nationale du Québec - офіційний сайт