Національна асоціація адвокатів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна асоціація адвокатів України
(НААУ)
Дата заснування 17 листопада 2012
Мета діяльності сприяння діяльності адвокатів України
Голова Ізовітова Лідія Павлівна
Кількість членів 32 тис.
Адреса 04070, м. Київ, вулиця Борисоглібська, будинок 3, 5-й поверх[1]
Офіційний сайт unba.org.ua

Національна асоціація адвокатів України (НААУ) — недержавна некомерційна професійна організація, яка об'єднує усіх адвокатів України.

Мета[ред. | ред. код]

Створена з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування, які визначені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»[2]

Ґрунтується на засадах професійної приналежності для сприяння розвитку та зміцнення інституту адвокатури в Україні, підвищення рівня правової допомоги, що надається адвокатами, ролі та авторитету адвокатури в суспільстві, захисту прав і законних інтересів членів НААУ.

НААУ була створена з'їздом адвокатів України, який є вищим органом адвокатського самоврядування, до складу якого входять делегати, які обираються конференціями адвокатів регіонів і які є вищими органами адвокатського самоврядування в регіонах. З моменту державної реєстрації НААУ її членами стали всі особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Інші особи стають членами НААУ з моменту складення присяги адвоката України.

Завдання Національної асоціації адвокатів України[ред. | ред. код]

НААУ відповідно до чинного закондавства здійснює:

Доступ та відкритість інформації стосовно адвокатів забезпечується, зокрема, веденням Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) — електронної бази даних, яка містить відомості про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до профільного закону набули права на заняття адвокатською діяльністю, та про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності.

Органи адвокатського самоврядування[ред. | ред. код]

НААУ об'єднує органи адвокатського самоврядування в Україні[3]:

Представництва за кордоном[ред. | ред. код]

НААУ має представництва в Сполучених Штатах Америки, Словацькій Республіці, Латвійській Республіці, Республіці Кіпр, Французькій Республіці, Угорщині, Російській Федерації, Республіці Польща, Турецькій Республіці, Королівстві Іспанія, Об'єднаних Арабських Еміратах, Австралії, Мексиканських Сполучених Штатах, Італійській Республіці, Грецькій Республіці.

Основними завданнями іноземних представництв НААУ є: здійснення безпосереднього представництва інтересів НААУ у конкретній державі та у відносинах з іноземними органами адвокатського самоврядування, державними органами інших країн, підприємствами, установами, організаціями, науковими закладами, а також з фізичними та юридичними особами; співпраця з іноземними дипломатичними представництвами в країні-перебування (реєстрації), на підставі відповідно оформленої акредитації консульської установи, або державним органом закордонних справ[6].

Видання НААУ[ред. | ред. код]

НААУ видала три методичні збірника з історії адвокатури та серію методичних юридичних рекомендацій[7].

«Вісник НААУ» — офіційне щомісячне підписне видання асоціації.

Відзнаки НААУ[ред. | ред. код]

Статус заохочуваних відзнак та нагород НААУ та порядок нагородження ними визначаютья Положенням про заохочувальні відзнаки Національної асоціації адвокатів України[8].

Адвокатам України присуджуються такі відзнаки національного рівня:

Адвокати та інші особи, які хоч і не є адвокатами, однак своєю діяльністю зробили значний внесок в розвиток професії адвоката та сприяли інституційному розвитку НААУ, та (або) конкретної галузі права, а також особи, які є визнаними фахівцями в галузях, що безпосередньо чи опосередковано пов’язані зі сферою діяльності інституту адвокатури також можуть нагороджуватися такими відзнаками національного рівня:

  • Почесна відзнака НААУ «Захисник адвокатури України»
  • Почесна грамота НААУ
  • Подяка Голови НААУ
  • Нагородний цінний подарунок від НААУ.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]