Національна бейсбольна ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна ліга
Національна бейсбольна ліга
Вид спорту Бейсбол
Засновано 1876
Кількість команд 15
Країна(и) Flag of the United States.svg США
Поточний чемпіон «Сент-Луїс Кардиналс» (19-й раз)

Національна ліга (англ. National League, НЛ) — одна з двох ліг, складових Головної бейсбольної ліги в США та Канаді. Під назвою «Національна» ліга вона утворилася 1876 року, але фактично вона продовжила історію аматорської ліги Національної Асоціації Гравців в Бейс Бол (NABBP) і Національної Асоціації Професійних Гравців в Бейс Бол (NAPBBP).

Зараз ліга складається з 15 команд. Наприкінці кожного сезону чотири найкращі команди грають в плей-офф, де вони визначають переможця Національної ліги. Ця команда отримує право зіграти в Світовій серії проти переможця Американської ліги (АЛ). Єдиною значною відмінністю між двома лігами є правило «призначеного відбиваючого», введене 1973 року і чинне лише в АЛ. Призначений відбиваючий (Хіттер) — це один з гравців команди, що не грає в поле, але якого команда використовує для виходу до біти замість пітчера.

Після розширення 1969 року ліга була розділена на 2 дивізіони — Захід та Схід. Починаючи з сезону 1994 року в лігу додався третій дивізіон — Центр. Переможці цих дивізіонів і ще одна команда з найкращим показником перемог та поразок серед других місць (вона отримує Wild-Card, введений в цьому ж сезоні) потрапляли в плей-офф.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Block, David (2005).Baseball Before We Knew It: A Search For The Roots Of The Game. University of Nebraska Press. ISBN 0-8032-1339-5
  • Goldstein, Warren (1991).Playing for Keeps: A History of Early Baseball. Cornell University Press. ISBN 0-8014-9924-0

Посилання[ред. | ред. код]