Національна вища школа красних мистецтв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будівля школи на рю Бонапарт, 14
Фреска Поля Делароша в приміщенні школи.

Національна вища школа витончених мистецтв (École nationale supérieure des Beaux-Arts) — художня школа, заснована в Парижі. Розташована навпроти Лувру, споруджена в 1671 році з ініціативи Кольбера. Під час Революції була розширена за рахунок Королівської академії живопису та скульптури, заснованої в 1648 році за клопотанням Шарля Лебрена. Вважалася цитаделлю французького класицизму.

Професорський склад на травень 2010[ред.ред. код]

  • П'єр Бергуніу (Pierre Bergounioux)
  • Ален Бонфан (Alain Bonfand)
  • Жан-Франсуа Шевріє (Jean-François Chevrier)
  • Моріс Годельє (Maurice Godelier)
  • Франсуа-Рене Мартен (François-René Martin)
  • Дідьє Семен (Didier Semin)Випускники[ред.ред. код]

До заснування у 1868 році приватної академії Жуліана Школа витончених мистецтв була основним центром художньої освіти у Франції. Серед її випускників — Франсуа Буше, Жан-Оноре Фрагонар, Давид, Жан Огюст Домінік Енгр, Теодор Жеріко, Ежен Делакруа, Едгар Дега, Клод Моне, Ренуар, Сера, Александер Роше та багато інших видатних художників.

До студентських протестів 1968 року Школа витончених мистецтв готувала також і архітекторів. Один з випускників, Шарль Гарньє, створив у середині XIX століття еклектичний гібрид різних історичних стилів, що отримав від імені школи назву "Боз-ар" (Beaux-Arts).

Будівля школи[ред.ред. код]

У дворику школи мистецтв

Будівля школи, що нині не існує, побудована на лівому березі Сени у кварталі Сен-Жермен-де-Пре в 1830-ті роки під керівництвом Фелікса Дюбая на основі історичних стилів колишніх епох. У двір школи ведуть ворота, обрамлені бюстами Пуссена і Пюже.

У ансамбль шкільних будівель були вбудовані фрагменти знесених по всій Франції будівель, зокрема портика луарского замку Діани де Пуатьє (1548) і фасаду замку Гійон — першої ренесансної споруди у Франції.

В інтер'єрі — 27-метрова фреска Поля Делароша з зображеннями скульптора Фідія, архітектора Іктіна і художника Апеллеса. Фреска символізує торжество і єдність образотворчих мистецтв.

Посилання[ред.ред. код]