Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Націона́льна експе́ртна комі́сія Украї́ни з пита́нь за́хисту суспі́льної мо́ралі створена Постановою Кабінету міністрів України від 17 листопада 2004 року.[1] Ліквідована 5 березня 2015 року. Була постійний державним експертним і контролюючим органом.

Також відома як Нацкомісія з питань моралі[2] та Нацкомморалі.

Завдання[ред. | ред. код]

Основними завданнями Комісії є:

Діяльність[ред. | ред. код]

Комісія причетна до скандального процесу закриття ресурсу «Infostore» за недоведеним в законодавчому порядку фактом розміщення порнографічних матеріалів. Діяльність Комісії набула загрозливих рис під час спроби змусити провайдерів контролювати дії українських користувачів в мережі Інтернет, однак подібних змін до законодавства не було внесено у варіанті, який пропонувався Комісією. Діяльність комісії набула широкого розголосу після приходу до її керівництва вченого-правника Василя Васильовича Костицького.

Сприйняття[ред. | ред. код]

У відповідь на створення комісії була створена спілка супротиву діяльності «нацкомморалі»[3].

За словами Ольги Червакової, автора законопроекту щодо ліквідації комісії[4]:

Це найбільш одіозна державна структура, яка за 10 років свого існування запам'яталася лише скандальними рішеннями, спробами заборонити мультфільми про Сімпсонів, пісні Скрябіна та пошуками порнографії у художніх творах. Згідно з висновками Мін'юсту, Національна експерта комісія з питань моралі не має окремого предмету регулювання. Це означає, що вона тільки дублює функції інших державних органів.

Ліквідація[ред. | ред. код]

31 січня 2013 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект щодо розпуску Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі[5], проте 27 лютого 2014 року законопроект був відкликаний.

У 2014 році ліквідація комісії стала одним із пунктів коаліційної угоди нової парламентської коаліції «Європейська Україна»[2].

26 грудня 2014 року було зареєстровано новий законопроект № 1647 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» (щодо державного нагляду), який передбачав вилучення із закону згадки про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, поклавши її функції на інші державні органи. Його ініціатором стала Ольга Червакова.

10 лютого 2015 року Верховна Рада ухвалила цей законопроект 245-ма голосами «За»[6]. 5 березня Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про захист суспільної моралі“» набув чинності[7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]