Національна комісія ядерної енергії (Бразилія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ядерний завод адмірала Алвару Алберту

Національна комісія ядерної енергії (порт. Comissão Nacional de Energia Nuclear, CNEN) — федеральне агентство Бразилії, створене за декретом Nº 40.110 від 10 жовтня 1956 року. Організація підпорядкована Міністерству науки і технологій та є головним органом планування, контролю та просування нарм та регуляцій ядерного захисту і розробки ядерних технологій Бразилії.

CNEN проводить активні дослідження з питань використання ядерних технолоій для інтересів суспільства. Офіційною місією CNEN є: «Гарантувати безпеку та мирне використання ядерної енергії, розробка та розповсюдження ядерних та пов'язаних з ними технологій, забота про добробут населення», із особливою заботою про безпеку та розвиток області з орінтацією на очікування суспільства та надання йому відповідних служб та продуктів.

В області ядерної безпеки CNEN забезпечує захист робітників відповідних підпріємств від радіації, так саме як і захист всього населення та навколишнього середовища. З цією метою проводиться ліцензування ядерних підпріємств, підпріємств відповідної діяльності та підпріємств, що займаються отриманням первинних матеріалів для ядерної промисловості, встановленя норм і регуляцій, встановлення правил поведінки для радіаційного захисту; виконання допоможніх служб, інформування і відповідь на небезпечні ситуації, проведення досліджень та вимірювань з радиаційної безпеки. Контроль за ядерними матеріалами в країні повністю відноситься до компетенції CNEN, з метою гарантувати їх використання для мирних цілей, зокрема транмпсоту, обробки і захоронення відходів.

Агентство CNEN у місті Каетіте (BA)

В області досліджень, проводяться вивчення використання ядерних технологій в медицині, сільському господарстві, промисловисті та навколишньому середовищі. Зокрема проводиться виробництво радіоізотопів та радіаційних лікувальних препаратів для використання в ядерній медицині, зокрема радіодіагностиці і радіотерапії; розробка промислових реакторів, нейроніки; розробка нових матеріалів, інструментів контролю, технологій стерилізації та збереження продуктів харчування за допомогою опромінювання; цитогенні препарати, розробка вакцин, неінвазивних методів дослідження, ядерних реагентів, гідрологічних методів, детекції утічок газів та рідин, процесів аналізу навколишнього середовища. В області логістики, створюється інфраструктура для ядерної промисловисті, ядерної безпеки та досліджень захоронення відходів, технології аналізу, освіта та забезпечення суспільства інфоомацією про галузь.

Ресурси Інтеренту[ред.ред. код]

Інститути