Національна партія Гондурасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національна партія Гондурасу
Partido Nacional de Honduras
Flag of Somalia.svg
Голова партії: Рікардо Альварес
Штаб-квартира: Тегусігальпа
Дата заснування: 27 лютого 1902 р.
Ідеологія: консерватизм
Інтернет-сторінка: http://www.partidonacional.hn

Націона́льна па́ртія Гондура́су (ісп. Partido Nacional de Honduras) — правоцентристська консервативна політична партії в Гондурасі, одна з двох основних політичних партій країні. З часу заснування націоанальна партія знаходиться у конкуренції з її основним суперником на виборах у Гондурасі — Ліберальною партією Гондурасу.

На загальних виборах 25 листопада 2001 року Національна партія отримала 46,5% голосів і 61 з 128 місць в Національному конгресі Гондурасу. Її кандидат на президентських виборах, Рікардо Мадуро виграв з 52,2% голосів і був обраний президентом. У парламентських виборах від 2005 року Національна партія отримала 55 з 128 місць в конгресі, а її кандидат на президентських виборах, Порфіріо Лобо з 46,2% голосів зазнав поразки і поступився президентською посадою Мануелю Селайя.

Після державного перевороту 2009 року Гондурас опинився у тяжкій політичній кризі. Виходом із кризи вважалося проведення виборів президента країни, намічених на 29 листопада 2009 року і одночасно до закондавчих зборів. Усунений від влади колишній президент Селайя закликав бойкотувати вибори, але більш ніж 60% виборців віддали свої голоси за кандадата від Національної партії Порфіріо Лобо, котрого було обрано наступним президентом Гондурасу.

Джерела[ред.ред. код]


Політичні партії і рухи Це незавершена стаття про політичні партії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Гондурасу Це незавершена стаття про Гондурас.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.