Національна партія Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна партія Нової Зеландії

англ. New Zealand National Party
маор. Rōpū Nāhinara
Країна Flag of New Zealand.svg Нова Зеландія
Дата заснування 14 травня 1936[1]
Штаб-квартира Thorndond, Веллінґтон Сітіd, Веллінгтон, Нова Зеландія[2]
Ідеологія ліберальний консерватизм
Офіційний сайт national.org.nz

Національна партія Нової Зеландії (англ. New Zealand National Party) — правоцентристська консервативна політична партія, яка діє в Новій Зеландії. Є однією з двох найбільш впливових і популярних партій країни.

Партія сформована внаслідок злиття Об'єднаної партії (англ. United Party) і Реформістської партії (англ. Reform Party), про її створення офіційно оголосили в травні 1937 року.

Ця партія перемагала на національних виборах і була панівною в періоди з 1949 р. до 1957 рік, з 1960 р. до 1972 р., з 1975 р. до 1984 р. і з 1990 р. до 1999 р.. На виборах 8 листопада 2008 р. партія здобула загальнонаціональну перемогу, отримавши 49,5 % голосів виборців.

На сучасному етапі партія виступає за зниження податків, скорочення масових виплат соціальних допомог та створення виборчої системи виплат для найбільш нужденних, розвиток системи й структури ринкових відносин у країні, відновлення і підтримку традиційних оборонних альянсів і систем безпеки, створення рівних соціальних і політичних умов для всіх громадян Нової Зеландії.

Після виборів 2008 року Національна партія вступила в коаліцію з Партією маорі.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]