Національна партія Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Національна партія Нової Зеландії (англ. New Zealand National Party) — правоцентристська консервативна політична партія, яка діє в Новій Зеландії. Є однією з двох найбільш впливових і популярних партій країни.

Партія була сформована в результаті злиття Об'єднаної партії (англ. United Party) і Реформістської партії (англ. Reform Party) і про її створення було офіційно оголошено в травні 1937 року.

Ця партія перемагала на національних виборах і була правлячою в періоди з 1949 р. до 1957 рік, з 1960 р. до 1972 р., з 1975 р. до 1984 р. і з 1990 р. до 1999 р.. На виборах 8 листопада 2008 р. дана партія здобула загальнонаціональну перемогу, отримавши 49,5% голосів виборців.

На сучасному етапі партія виступає за зниження податків, скорочення масових виплат соціальних допомог та створення виборчої системи виплат для найбільш нужденних, розвиток системи і структури ринкових відносин у країні, відновлення і підтримку традиційних оборонних альянсів і систем безпеки, створення рівних соціальних і політичних умов для всіх громадян Нової Зеландії.

Після виборів 2008 року Національна партія вступила в коаліцію з Партією маорі.

Посилання[ред. | ред. код]