Національна партія Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Національна партія Нової Зеландії (англ. New Zealand National Party) — правоцентристська консервативна політична партія, яка діє в Новій Зеландії. Є однією з двох найбільш впливових і популярних партій країни.

Партія була сформована в результаті злиття Об'єднаної партії (англ. United Party) і Реформістської партії (англ. Reform Party) і про її створення було офіційно оголошено в травні 1937 року.

Ця партія перемагала на національних виборах і була правлячою в періоди з 1949 р. до 1957 рік, з 1960 р. до 1972 р., з 1975 р. до 1984 р. і з 1990 р. до 1999 р.. На виборах 8 листопада 2008 р. дана партія здобула загальнонаціональну перемогу, отримавши 49,5% голосів виборців.

На сучасному етапі партія виступає за зниження податків, скорочення масових виплат соціальних допомог та створення виборчої системи виплат для найбільш нужденних, розвиток системи і структури ринкових відносин у країні, відновлення і підтримку традиційних оборонних альянсів і систем безпеки, створення рівних соціальних і політичних умов для всіх громадян Нової Зеландії.

Після виборів 2008 року Національна партія вступила в коаліцію з Партією маорі.

Посилання[ред.ред. код]


Політичні партії і рухи Це незавершена стаття про політичні партії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Нової Зеландії Це незавершена стаття про Нову Зеландію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.