Національна партія Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна партія Нової Зеландії

англ. New Zealand National Party
маор. Rōpū Nāhinara
Країна  Нова Зеландія
Дата заснування 14 травня 1936[1]
Штаб-квартира Thorndond, Веллінгтон Сітіd, Веллінгтон, Нова Зеландія[2]
Ідеологія ліберальний консерватизм
Офіційний сайт national.org.nz

Національна партія Нової Зеландії (англ. New Zealand National Party) — правоцентристська консервативна політична партія, яка діє в Новій Зеландії. Є однією з двох найвпливовіших і популярних партій країни.

Партія сформована внаслідок злиття Об'єднаної партії (англ. United Party) і Реформістської партії (англ. Reform Party), про її створення офіційно оголосили в травні 1937 року.

Ця партія перемагала на національних виборах і була панівною в періоди з 1949 р. до 1957 рік, з 1960 р. до 1972 р., з 1975 р. до 1984 р. і з 1990 р. до 1999 р.. На виборах 8 листопада 2008 р. партія здобула загальнонаціональну перемогу, здобувши 49,5 % голосів виборців.

На сучасному етапі партія виступає за зниження податків, скорочення масових виплат соціальних допомог та створення виборчої системи виплат для найбільш нужденних, розвиток системи й структури ринкових відносин у країні, відновлення і підтримку традиційних оборонних альянсів і систем безпеки, створення рівних соціальних і політичних умов для всіх громадян Нової Зеландії.

Після виборів 2008 року Національна партія вступила в коаліцію з Партією маорі.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]