Національна спілка кінематографістів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна спілка кінематографістів України
(НСКУ)
Дата заснування 1958
Тип творча спілка
Мета діяльності Сприяння розвитку українських екранних мистецтв як органічної складової національної та світової культури, участь у створенні концепцій розвитку та співпраці кіногалузі і телевідеопростору, захист творчо-професійних, авторських і соціальних прав членів Спілки.
Голова Сергій Борденюк
Кількість членів 1223
Адреса Київ вулиця Саксаганського, 6.
Офіційний сайт ukrkino.com.ua

Національна спілка кінематографістів України (НСКУ) — громадська організація, метою якої є сприяння розвитку українських екранних мистецтв як органічної складової національної та світової культури, участь у створенні концепцій розвитку та співпраці кіногалузі і телевідеопростору, захист творчо-професійних, авторських і соціальних прав членів Спілки.

Голова Спілки — Сергій Борденюк. Кількісний склад Спілки — 1223 особи.

У власності спілки Будинок кіно — чотириповерхова споруда у Києві по вулиці Саксаганського, 6.

З 2014 року НСКУ присуджує щорічну Премію Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам року українського виробництва.

Історія[ред. | ред. код]

Була створена як Спілка кінематографістів України постановою Ради Міністрів УРСР 1957 року (спершу як Оргбюро), уконституйована на першому установчому з'їзді в січні 1963 року, на якому обрано правління спілки з осідком у Києві (голова Т. Левчук). Спілка кінематографістів України на 1971 рік мала філію в Одесі; об'єднувала 500 членів. До 1990 року була регіональним відділенням Союзу кінематографістів СРСР (1957—1990).

7 жовтня 1997 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про професійних творчих працівників та творчі спілки». Після цього Національна спілка кінематографістів відповідно до цього закону змінила й свій Статут.

У 2000 постановою Кабінету міністрів України надано статус Національної спілки.

Праця її була розгалужена по секціях і комісіях (мистецької, науково-популярної і хронікально-документальної кінематографії, кінодраматургії, кінокритики, науки і техніки, історії і теорії кіна тощо). Разом з Державним комітетом Ради Міністрів у справах кінематографії Спілка кінематографістів України видавала місячник «Новини кіноекрану» (з 1961).

16 червня 2017 року Спілка відреагувала на критику Держкіно, щодо його політики в галузі підтримки українського кінематографу. У «Відкритому листі представників української кіноіндустрії з приводу інформаційної кампанії проти Держкіно» представники української кіноіндустрії підтримали державний орган на чолі з Пилипом Іллєнком та засудили моральний та інформаційний тиск на керівництво Держкіно[1].

27 червня 2017 року пленум Правління НСКУ прийняв відставку голови спілки Тараса Ткаченка і призначив виконувачем обов'язків голови Олену Парфенюк[2]. 28 серпня 2017 року, на позачерговому з'їзді, головою НСКУ обрано Олеся Янчука[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]