Національна тристороння соціально-економічна рада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Національна тристороння соціально-економічна рада — постійно діючий орган, що утворюється Президентом України для ведення соціального діалогу. Національна рада складається з рівної кількості повноважних представників сторін соціального діалогу національного рівня. До ради входять 60 членів — 20 членів профспілкової сторони, 20 членів сторони роботодавців та 20 членів сторони органів виконавчої влади.

Створена на виконання вимог Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Діє відповідно до Указу Президента України від 2 квітня 2011 року № 347/2011 «Про Національну тристоронню соціально-економічну раду».

Склад[ред. | ред. код]

Складається з

  • представників Кабінету Міністрів України,
  • всеукраїнських професійних спілок та їх об'єднань,
  • всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

Очолюють Раду три співголови, які одночасно є координаторами сторін.

Структура[ред. | ред. код]

У структурі Національної ради утворено, із рівної кількості членів сторін, 4 постійні комісії:

  • із законотворчої діяльності та мінімальних державних соціальних стандартів
  • з інформаційно-методичної роботи та зв'язків інституціями соціального діалогу всіх рівнів
  • з дотримання норм і принципів соціального діалогу
  • з питань конкурентоздатності вітчизняної економіки

Історія створення[ред. | ред. код]

Національна тристороння соціально-економічна рада (далі — Національна рада) вперше була утворена за пропозицією всеукраїнських профспілок, об'єднань роботодавців та Кабінету Міністрів України як консультативно-дорадчий орган при Президентові України з представників Кабінету Міністрів України, всеукраїнських професійних спілок та їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців відповідно до Указу Президента України від 29 грудня 2005 року № 1871 «Про розвиток соціального діалогу в Україні».

З метою ведення соціального діалогу в Україні Національна тристороння соціально-економічна рада вдруге була утворена Президентом України як постійно діючий орган відповідно до Закону про соціальний діалог Указом № 347 від 02 квітня 2011 року.

До основних завдань Національної ради належать: 1) вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу щодо стратегії еконо-мічного і соціального розвитку України та шляхів вирішення існуючих проблем у цій сфері; 2) підготовка та надання узгоджених рекомендацій і пропозицій Президентові України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України з питань формування і реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових, економічних, соціальних відносин.

Діяльність[ред. | ред. код]

18 лютого 2014 відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому були прийняті ряд рішень про стан реформування оплати праці, про удосконалення законодавчої бази з призначення та фінансування пільгових пенсій, а також про нову модель вирішення трудових спорів в Україні[1].

НТСЕР активно співпрацює з Федерацію роботодавців України. 17 червня 2014 року Федерація роботодавців України та Федерація професійних спілок України уклали Меморандум щодо збереження трудового потенціалу та забезпечення стабільної роботи підприємств. Спільною метою роботодавців і профспілок, яка закріплена в Меморандумі, є запобігання ризикам масових вивільнень працівників на підприємствах усіх форм власності, збереження трудового потенціалу, рівня заробітної плати та інших соціальних гарантій для працівників і членів їх сімей. Для цього обидві сторони повинні отримати підтримку з боку держави. Свої пропозиції з цього приводу роботодавці й профспілки вже підготували на розгляд Кабінету Міністрів України. Серед них — пільгові умови оподаткування, пріоритет у тендерах та розрахунках по держзамовленням, а також надання дотацій для підприємств, установ, організацій, які забезпечують збереження штатної чисельності працівників під час економічної кризи[2].

Співголови[ред. | ред. код]

Осовий Григорій Васильович — Голова Федерації профспілок України, в.о. Голови Національної ради, в.о. Співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової сторони.

Фірташ Дмитро Васильович — Голова Ради Федерації роботодавців України, Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

Денісова Людмила Леонтіївна — Міністр соціальної політики, Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]