Національна центральна бібліотека Флоренції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національна центральна бібліотека Флоренції
Biblioteca Nazionale Centrale di Firenze
Biblioteca Nazionale Firenze 2008.jpg
Тип Публічна, національна, центральна бібліотека
Адреса Флоренція (Італія Італія)
Засновано 1714
Зібрання
Обсяг фондів 6,000,000 книг, 120,000 періодичних видань, 29,000 видань 16-го століття, 1,000,000 автографів, 25,000 манускриптів та 4,000 інкунабул[1].
Веб-сайт bncf.firenze.sbn.it

Національна центральна бібліотека Флоренції (італ. Biblioteca Nazionale Centrale di Firenze) — публічна національна бібліотека у Флоренції (Італія), одна з двох центральних бібліотек Італії, разом з Національною центральною бібліотекою Риму (Biblioteca Nazionale Centrale of Rome). Є центром охорони і дослідження рукописів і рідкісних книг. Майже 11 000 відібраних, головним чином, за красою фоліантів зберігаються в дивовижній будівлі XVI століття, архітектура, дизайн і часткове втілення якого належать руці знаменитого Мікеланджело.

Унікальність трибічної структури вестибюля полягає в її вертикальному рішенні: стіни тут розділені на три секції, кожна прикрашена подвійними колонами, що мають форму сувою, і загостреними нішами, обрамленими пілястрами.

Читальний зал, навпаки, розвивається горизонтально, зустрічаючи відвідувачів двома рядами дерев′яних лав (plutei), які функціонували і як кафедри, і як книжкові полиці. Розкішні вітражі демонструють орнаментальну пишність геральдики Medici. Створені, видно, фламандськими майстрами по малюнках Джорджіо Вазарі, вони поєднують гротескові мотиви, види зброї і емблеми.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]