Національне газетно-журнальне видавництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національне газетно-журнальне видавництво
Типвидавництво[d] і державне видавництвоd
ГалузьВидавнича справа
Засновано16 серпня 1990
Штаб-квартираУкраїна, Київ, вул. Васильківська, 1
Ключові особиГенеральний директор
ПродукціяГазети, журнали
cultua.media

Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво» — видавництво, підпорядковане Міністерству культури України. Станом на травень 2017 року видавало дві газети і п'ять журналів.

Історія

[ред. | ред. код]

Засноване у 1990 році як «Газетно-журнальне видавництво Міністерства культури і туризму України» відповідно до спільного наказу Міністерства культури та Державного Комітету по пресі УРСР від 16 серпня 1990 року № 271 «Про створення газетно-журнального видавництва Міністерства культури Української РСР».

У 1990—2009 до видавництва увійшли культурологічні та науково-популярні видання, засновником або співзасновником яких виступало Міністерство культури України.

У 2010 з нагоди 20 річниці від заснування Указом Президента України від 22 лютого 2010 року видавництву наданий статус національного. Згідно з цим указом видавництво отримало нову назву — «Національне газетно-журнальне видавництво».

У різні роки видавництво очолювали Іван Орендочка, Віталій Сатаренко, Вікторія Карасьова, Олеся Білаш, Роман Ратушний.

Сучасність

[ред. | ред. код]

Наказом Міністерства культури України від 28 жовтня 2015 року № 780/0/17-15 на посаду генерального директора Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» призначено Андрія Щекуна[1].

Видання

[ред. | ред. код]

Газети:

Журнали:

У 2010 році видавництво виступило організатором інтернет-порталу «Культура», яке працює в форматі всеукраїнського ресурсного центру в сфері культурних індустрій та мистецтва. З 2015 до 2018 року портал працював в оновленому форматі за адресою http://cultua.media/

Адреса

[ред. | ред. код]
  • Вул. Васильківська, 1, м. Київ, 03040, Україна.

Керівництво

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ГЕНЕРАЛЬНИМ ДИРЕКТОРОМ НАЦІОНАЛЬНОГО ГАЗЕТНО-ЖУРНАЛЬНОГО ВИДАВНИЦТВА МІНКУЛЬТУРИ ПРИЗНАЧЕНО АНДРІЯ ЩЕКУНА. Архів оригіналу за 23 серпня 2016. Процитовано 29 жовтня 2015.

Посилання та джерела

[ред. | ред. код]