Національне газетно-журнальне видавництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національне газетно-журнальне видавництво
Заснування 16 серпня 1990
Штаб-квартира Україна, Київ, вул. Васильківська, 1
Ключові особи Генеральний директор — Щекун Андрій Степанович
Галузь Видавнича справа
Продукція Газети, журнали
Сайт cultua.media

Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво» — видавництво, підпорядковане Міністерству культури України. Станом на 2013 рік видає дві газети і п'ять журналів.

Історія[ред.ред. код]

Засноване у 1990 році як «Газетно-журнальне видавництво Міністерства культури і туризму України» відповідно до спільного наказу Міністерства культури та Державного Комітету по пресі УРСР від 16 серпня 1990 року №271 «Про створення газетно-журнального видавництва Міністерства культури Української РСР».

У 1990–2009 до видавництва увійшли культурологічні та науково-популярні видання, засновником або співзасновником яких виступало Міністерство культури України.

У 2010 з нагоди 20 річниці від заснування Указом Президента України від 22 лютого 2010 року видавництву наданий статус національного. Згідно з цим указом видавництво отримало нову назву — «Національне газетно-журнальне видавництво».

Сучасність[ред.ред. код]

Наказом Міністерства культури України від 28 жовтня 2015 року №780/0/17-15 на посаду генерального директора Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» призначено Андрія Щекуна [1].

Видання[ред.ред. код]

Газети:

Журнали:

У 2010 році видавництво виступило організатором інтернет-порталу «Культура», яке працює в форматі всеукраїнського ресурсного центру в сфері культурних індустрій та мистецтва. З 2015 року портал працює в оновленому форматі за адресою http://cultua.media/

Адреса[ред.ред. код]

  • вул. Васильківська, 1, м. Київ, 03040, Україна.

Керівництво[ред.ред. код]

Видавнича рада[ред.ред. код]

Андрій Курков (голова), Євген Букет, Сергій Васильєв, Олег Вергеліс, Вадим Дорошенко, Віктор фон Ерцен-Глерон, Наталка Іванченко, Ігор Ліховий, Наталія Лигачова, Наталія Мусієнко, Лариса Нікіфоренко, Юрій Пероганич, Роман Ратушний, Віталій Сатаренко, Анатолій Сєриков, Олег Снітко, Артем Стельмашов.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання та джерела[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття про видавництво.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Українські підприємства Це незавершена стаття про українську компанію або підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.