Національний автономний університет Мексики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

[1]

Національний Автономний Університет Мексики
Universidad Nacional Autónoma de México
Герб UNAM
Центральна частина університету
Тип Публічний
Країна Мексика
Розташування Мехіко, Мексика
Гасло Por mi raza hablará el espíritu
("Дух заговорить за мій народ")
Засновано 1910
Засновник Enrique Graue Wiechers[d]
Президент Хосе Нарро Роблес
Ректор Enrique Graue Wiechers[d]
Бюджет 6,0 млрд доларів[2]
Студентів 286 484[3], з них:
265 737 студентів, 20 747 аспірантів
Професорів 33 141
Кольори Блакитний та золотий
Адреса Мехіко
Сайт www.unam.mx
Нагороди

Національний Автономний Університет Мексики (ісп. Universidad Nacional Autónoma de México, UNAM) — публічний університет, розташований в Мехіко, що зазвичай вважається найбільшим єдиним університським кампусом Америки за числом студентів.

Університет був заснований 22 вересня 1910 року як ліберальна альтернатива католицькому Королівському та папському університету (заснованому 21 вересня 1551 року наказом Карла V, та закритому лібералами в 1867 році.

Національний Автономний Університет Мексики — це єдиний університет країни, серед випускників якого є нобелівські лауреати:

Університет також є найбільшим в країні науковим центром, наукові групи університету публікують велике число статей з математики, фізики, історії та інших дісциплин.

Автономія, надана університету в 1920-х роках, означає право університету складати список освітніх програм, курсів, що викладаються тут, та розпоряджатися своїм бюджетом незалежно від уряду. Ця автономія має великий ефект на академічне життя університету.

Крім академічної відомості університету, UNAM відомий своїм кампусом (університетський містечком), що містить велике число шедеврів архітектури та образотворчого мистецтва і входить до списку Світової спадщини. Це університетське містечко було спроектоване одними з найвідоміших мексиканських архітекторів 20-го століття, а настінні малюнки виконані найвідомішими художниками цього часу, такими як Дієго Рівера і Давід Альфаро Сікейрос.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:National Autonomous University of Mexico", але не має ні назви українською мовою ні відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q8663405. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.
  2. Cornell Press Releases: Statement by Cornell President David Skorton
  3. DGPL UNAM. (2006). Agenda estadística 2006. Población escolar 2005-2006. [2007]


Мексика Це незавершена стаття з географії Мексики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.