Національний ЛГБТ-портал України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний ЛГБТ портал України
Національний ЛГБТ-портал України.png
URL lgbt.org.ua
Гасло (девіз) Ми показуємо картину в цілому!
Комерційний Ні
Тип онлайн веб-портал
Реєстрація за вибором
Мови
 • українська, російська, англійська
 • Започатковано 1 квітня 2013 (6 років)
  Стан в безперервному процесі роботи
  Ключові особи Богдан Глоба, Тимур Левчук

  Національний ЛГБТ-портал України — це єдиний україномовний веб-ресурс в Україні про життя та права ЛГБТ-спільноти. На сайті публікуються матеріали, які представляють інтерес для ЛГБТ-аудиторії: новини і статті, пов'язані з правами сексуальних і гендерних меншин в Україні та закордоном. На ньму регулярно відбуваються відеовипуски «Голоса ЛГБТ», за підтримки Посольства США в Україні і інформаційного агентства «Новини Донбасу»[1].

  Сайт поділений на такі рубрики: Новини, Гід, Життя, Розваги, Блоги, Мультимедіа та ЛГБТ-рух. Сайт позиціонує себе як аполітичне інтернет-ЗМІ, але висвітлює позицію політиків з питань прав ЛГБТ в Україні і світі. Станом на 1 квітня 2014 року Національний ЛГБТ-портал України читали у 131 країні світу трьома мовами. За рік кількість переглядів сторінок досягла позначки 223 936 тис. Сайт містить понад 5 тисяч матеріалів у різних жанрах.

  « Ми показуємо картину в цілому »

  Історія та діяльність[ред. | ред. код]

  Національний ЛГБТ-портал України стартував 1 квітня 2013 року.

  16 вересня 2013 року Національним ЛГБТ-порталом України презентовано безкоштовний мобільний додаток LGBTUA для iOS[2].

  Національний ЛГБТ-портал України активно висвітлював ситуацію з ЛГБТ у світлі суспільно-політичних хвилювань 2013—2014 року — Євромайдану. Результат — розлогі матеріали про боротьбу за права ЛГБТ-людей в Україні і їх роль в революційних процесах. Національний ЛГБТ-портал України жорстко відреагував на гей-скандал, яким спецслужби намагались дискредитувати одного із активних учасників Євромайдану — журналіста Віталія Портнікова[3]; першим серед інших ЗМІ відреагував на «вшанування найкращого активіста» руху за права ЛГБТ — Віктора Медведчука 14 січня 2014 року[4]; першим розповів про провокацію з «гей-парадом» на Бесарабці 11 січня 2014 року[5] (як згодом виявилось організованою СБУ; першим оприлюднив інформацію про те, що усі ідентифіковані ЛГБТ, які брали участь у провокації 11 січня, будуть обмежені в доступі до столичних гей-клубів, розташованих в центральній частині міста[6] та ін. 2 квітня 2014 року Національний ЛГБТ-портал України став першим офіційним інтернет-ЗМІ про ЛГБТ на теренах СНД, отримавши державну реєстрацію.

  Національним ЛГБТ-порталом України з 8 по 18 травня було проведене перше всеукраїнське онлайн-опитування 1024 членів ЛГБТ-спільноти щодо фактів дискримінації.

  2 червня 2014 року відкритому ЛГБТ-активісту Богдану Глобі було відмовлено у вступі в партію «Демократичний альянс». Ця інформація згодом спричинила бурхливе обговорення у соціальних мережах та ЗМІ. На сторінках Національного ЛГБТ-порталу України з'являлись інтерв'ю з відкритими ЛГБТ і гей-френдлі знаменитостями України і закордону, наприклад, російським журналістом Антоном Красовським[7], українською письменницею Іреною Карпою[8], травесті-Дівою Монро, всесвітньо відомим гуртом KAZAKY[9] та багатьма іншими.

  Ми розвиваємо лідерський потенціал, об'єднуємо спільноту ЛГБТ, допомагаємо людям, яких торкається проблема ВІЛ/СНІДу, відстоюємо права людей, щоб кожен міг зробити своє життя здоровим і щасливим.

  Команда Національного ЛГБТ-порталу України[ред. | ред. код]

  • Богдан Глоба — керівник проекту.
  • Тимур Левчук — журналіст.
  • Олексій Сімончук — журналіст.

  Посилання[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Канал «Новин ЛГБТ»
  2. Національний ЛГБТ портал стає мобільним! // Національний ЛГБТ-портал, 16 вересня 2013
  3. ЛГБТ портал заявляє: Ми проти втручання в приватне життя громадян // Національний ЛГБТ-портал, 20 грудня 2013
  4. ЛГБТ-організації вшанували «найкращого активіста» // Національний ЛГБТ-портал, 14 січня 2013
  5. «Гей–тітушки» провели марш «ЛГБТ спільноти» — що це було??? // Національний ЛГБТ-портал, 11 січня 2014
  6. Гей-тітушкам в клуби зась // Національний ЛГБТ-портал, 13 січня 2014
  7. Антон Красовський: «Я в цій боротьбі почуваю себе досить комфортно» // Національний ЛГБТ-портал, 16 лютого 2014
  8. Ірена Карпа: "Збочення — це бути геєм, але жити з людиною протилежної статі, силувати себе до «правильної сім'ї» // Національний ЛГБТ-портал, 8 червня 2014
  9. KAZAKY: «Світ із захопленням і здивуванням сприйняв те, що ми з України» // Національний ЛГБТ-портал, 27 травня 2014