Національний альянс (Італія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний альянс

італ. Alleanza Nazionale
Країна Flag of Italy.svg Італія
Голова партії Джанфранко Фіні
Дата заснування 27 січня 1995
Дата розпуску 22 березня 2009
Штаб-квартира Рим, Італія
Ідеологія націоналізм, консерватизм
Членство в міжнародних організаціях Альянс Націй Європи
Кількість членів  250 000
Офіційний сайт alleanzanazionale.it

Національний альянс (італ. Alleanza Nazionale) — націоналістична партія в Італії. Створена в 1995 р. на основі неофашистського Італійського соціального руху, чия емблема у зменшеному вигляді збережена в емблемі НА. Лідер — Джанфранко Фіні. Альянс полягав у коаліціях «Полюс свобод» і «Дім свобод» та європейському Альянсі за Європу націй.

На виборах 2006 р. в нижню палату парламенту НА отримав 12,3 % голосів і 71 місце з 630, на виборах Сенату 12,2 % голосів і 41 місце з 315, пішовши в опозицію. У 2008 р. знову прийшов до влади.

22 березня 2009 року Джанфранко Фіні оголосив про розпуск своєї партії і злиття її з партією «Вперед, Італія» (італ. Forza Italia) прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі. Нова об'єднана партія стала називатися «Народ свободи» (італ. Popolo della Libertà. У тому ж році Фіні став головою Палати депутатів італійського парламенту. Політичні тертя між Берлусконі і Фіні виявилися в листопаді 2009 року в ході конференції в м. Пескара, присвяченій темі організованої злочинності. Думаючи, що його мікрофон був відключений, Фіні, в ході приватної бесіди зі своїм співрозмовником (прокурором Ніколо Тріфоджжі), висловив думку, що Сильвіо Берлусконі «плутає своє керівництво з [[Абсолютна монархія|абсолютної монархією]. Під час партійних зборів у Римі 22 квітня 2010 р. відкрита ворожість між Фіні і Берлусконі вилилася назовні: прем'єр-міністр закликав Фіні негайно піти з посади голови Палати депутатів, а Фіні звинуватив свого партнера по коаліції в недопущенні навіть найменших розбіжностей. Обидва намагалися перекричати один одного, перебиваючи один одного на півслові. Нарешті, 30 липня 2010 Берлусконі виключив Фіні з партії «Народ свободи», що могло привезти до розпаду коаліції