Національний герой Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний герой Азербайджану
Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı
I ступеня
National Hero of Azerbaijan.svg
II ступеня
Golden Star medal of Azerbaijan.png
Країна Азербайджан Азербайджан
Тип Орден
Кому вручається Президент Азербайджану
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 25 березня 1992
Перше: 6 липня 1992
Список нагороджених
Категорія:Національні Герої Азербайджану (14)
Черговість
Старша нагорода нема

CMNS: Національний герой Азербайджану на Вікісховищі

Національний герой Азербайджану — найвище почесне звання Республіки Азербайджан.

Закон «Про затвердження Положення про звання "Національний герой Азербайджану "», заснована 25 березня 1992[1]. Звання присвоюється за видатні заслуги загальнонаціонального значення в Азербайджані на захист і зміцнення державної системи і створення значущих національних цінностей (споконвічно «за виняткові заслуги перед народом і подвиги в ім'я незалежності і прогресу Азербайджанської Республіки») Звання присвоюється тільки громадянам Республіки Азербайджан[2][1]. Медаль може бути присуджена посмертно[1].

Положення про нагороду[ред. | ред. код]

З 6 лютого 1998 діє наступна редакція закону[1]:

  1. Вища звання «Національний герой Азербайджану» присвоюється за особисту мужність і відвагу, проявлені при захисті суверенітету і територіальної цілісності Азербайджанської Республіки, забезпечення безпеки мирного населення.
  2. Відзначені вищого звання «Національний герой Азербайджану» особам вручається Медаль «Золота Зірка», який носиться на лівій стороні грудей.
  3. Нова медаль являє собою золоту восьмиконечную зірку з гладкими двогранними променями діаметром 31,5 мм, з'єднану двома вушками і кільцем з п'ятикутною пластиною, обрамлена по периметру ободком 27 х 20 мм. Внутрішня частина пластини обтягнута муаровою стрічкою, кольори якої відповідають прапору Азербайджанської Республіки (блакитний, червоний, зелений). На реверсі медалі в центрі є напис «Національний Герой Азербайджану». В верхньому промені вигравірованпорядковий номер. Медаль носиться на лівій стороні грудей вище інших орденів і медалей.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]