Національний орден (Буркіна-Фасо)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний орден (Буркіна-Фасо)
фр. Ordre national du Burkina Faso
De nieuwe Nationale Orde van Burkina Faso.jpg
Країна Flag of Burkina Faso.svg Буркіна-Фасо
Тип орден
Нагородження
Засновано: 6 серпня 1993
Список нагороджених
Q31900363? (0)

Національний орден Буркіна-Фасо (фр. Ordre national du Burkina Faso) — найвища державна нагорода Буркіна-Фасо.

Статут[ред. | ред. код]

Орден було започатковано 6 серпня 1993 року для нагородження громадян Буркіна-Фасо за видатні заслуги в цивільній та військовій службі та професійній праці на користь нації. Орденом також можуть нагороджуватись іноземні громадяни. Після заснування нового ордена всіх кавалерів колишніх орденів Верхньої Вольти, Золотої зірки Нахурі та Смолоскипа Революції було визнано кавалерами нового ордена відповідних ступенів.

Великим магістром ордена є чинний президент країни.

Ступені[ред. | ред. код]

Орден має п'ять класів:

Burkina Faso Ordre national GC ribbon.svg Кавалер Великого хреста (фр. Grand'croix) — знак на широкій стрічці через плече й зірка на лівому боці грудей;
Burkina Faso Ordre national GO ribbon.svg Великий офіцер (фр. Grand officier) — знак на стрічці з розеткою, на лівому боці грудей і зірка на правому боці грудей;
Burkina Faso Ordre national Commandeur ribbon.svg Командор (фр. Commandeur) — знак на стрічці, що носиться на шиї;
Burkina Faso Ordre national Officier ribbon.svg Офіцер (фр. Officier) — знак на стрічці з розеткою, що носиться на лівому боці грудей;
Burkina Faso Ordre national Chevalier ribbon.svg Кавалер (фр. Chevalier) — знак на стрічці, що носиться на лівому боці грудей.

Опис[ред. | ред. код]

Знаком ордена є п'ятикінцева зірка з обідком зеленої емалі, накладена на вінець із двох стебел проса. На променях знака розміщено зображення бутонів бавовни, що розкрились, білої емалі. В центрі лицьового боку знаку круглий зубчастий медальйон з широким обідком червоної емалі та зубцями білої емалі. В центральній частині медальйону — зображення голови коня. На обідку медальйону: в нижній частині — напіввінець з лаврових гілок, у верхній частині — напис «ORDRE NATIONAL». Зворотний бік знаку гладкий без емалей. В центрі зворотного боку опукле зображення герба Буркіна-Фасо, в верхній частині (на початках кукурудзяного вінця) — опуклий напис «ORDRE NATIONAL DU BURKINA FASO». До верхнього променя знаку кріпиться кільце для орденської стрічки.

Знак кавалера — посріблений, решти ступенів — позолочений.

Розміри знаків кавалерів та офіцерів — 42 мм, командорів і кавалерів Великого хреста — 60 мм.

Зірка ордена восьмикінцева з накладеним на центр знаком ордена великого розміру. Зірка Великого хреста — позолочена, Великого офіцера — срібна. Діаметр зірки — 90 мм.

Ланцюг ордена складається з 15 ланок, що чергуються: 7 медальйонів у вигляді державного герба Буркіна-Фасо та 8 медальйонів із зображенням основних видів трудової діяльності жителів Буркіна-Фасо. Центральна ланка ланцюга, до якої кріпиться знак ордена, є зображення герба Буркіна-Фасо. На зворотному боці медальйонів викарбовуються імена обраних президентів країни та дати їх правління.

Стрічка ордена з двох рівновеликих горизонтальних смуг червоного й зеленого кольорів. До стрічки офіцера кріпиться розетка діаметром 27 мм з такої ж стрічки. Ширина стрічки Великого хреста — 101 мм, решти ступенів — 37 мм. На стрічку в місці стику смуг кріпиться позолочена п'ятикінцева зірочка (на стрічці Великого хреста — діаметром 22 мм).

Література[ред. | ред. код]

  • N. de Roffignac. Ordres et medailles des pays d’Afrique à l’époque post-coloniale de 1960 à nos jours. — Paris, 2000. — 274 p. — ISBN 2-9513847-0-X.

Посилання[ред. | ред. код]