Національний парк Лахемаа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
EE-Lahemaa-Bagno Viru.jpg
EE-Lahemaa-Kasmu.jpg

.

Націона́льний парк Ла́хемаа (ест. Lahemaa rahvuspark) — найбільший національний парк Естонії, що розташований за 70 км на схід від Таллінна і покриває площу 725 км².

Ландшафт парку досить різноманітний. Плоскогірні райони Харью і Віру, на яких розташований парк, були освоєні корінними поселенцями Естонії одними з перших. Так звана природна межа між плоскогір'ями і прибережною рівниною утворює Північно-Естонську скелясту плиту, яка виглядає особливо мальовничо в поєднанні з водоспадом. Саме ця плита поклала основу для зародження тут лісів і пляжів.

Південна частина національного парку Лахемаа простягається по широких лісах і болотах Кирвемаа.

Захоплюючі історично-природні та похідні маршрути, прокладені через парк, стануть екскурсом у давню історію естонських поселень, культурну спадщину балтійських німців, багаті екосистеми північно-естонських боліт і, нарешті, світ бобрів.

Національний парк Лахемаа став домівкою для численних видів тварин і птахів, а також квітів і рослин.

З представлених тварин, зокрема, можна побачити ведмедів, вовків і рись. Відвідувачам завжди радять тримати фотоапарати напоготові — ніколи не знаєш, коли підвернеться момент.

З берегів пляжу, розташованих вздовж парку, часто можна побачити білих лебедів та інших перелітних водоплавних птахів.

Неподалік від села Алтья, також на території парку, розташований єдиний в Естонії музей геології просто неба.

Внизу — найвідоміше в парку невелике село на пляжі, пропонує можливості для туристичного розміщення під час відпочинку. Зупинитися можна і в кількох мизах на території парку.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]