Національний парк Соомаа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Націона́льний парк Соо́маа (в перекладі означає «країна боліт») — національний парк заснований в 1993 році на південному заході Естонії.

Soomaa-masterplaan-2008.jpg
Raudna jõgi-masterplaan-2008.jpg

Його площа становить 390 км²; це другий парк за величиною після Лахемаа. Парк Соомаа був створений з метою захисту боліт, квітучих луків, лісів і звивистих річок.

Велика частина території парку вкрита болотами, які іноді розділяються притоками річки Пярну. У східній частині парку знаходяться найвищі в Естонії дюни, за 50 кілометрів від морського узбережжя. Туристичний інформаційний центр парку Соомаа розташований у містечку Тирамаа.

Парк Соомаа не тільки став місцем існування ряду тварин, а й місцем розмноження благородних оленів, лосів, диких кабанів, бобрів, рисей, вовків і ведмедів. Болота парку стали рефугіумами для деяких рідкісних видів птахів, включаючи беркута, чорного лелеки, тетерука і глухаря. Дуже часто тут же можна знайти рідкісні види диких орхідей.

Те, що робить даний парк унікальним — це, так званий, «п'ятий сезон» — весняна повінь, що викликає підвищення рівня води до 5 метрів. У цей період повінь поширюється всюди — на луки, поля, ліси й стежки, навіть будинки в деяких місцях затоплюються водою. Максимальна площа розливу досягає 7-8 км, однак, траплялися і повені, що досягали 150 км². Тому сплав на каное та байдарках іноді є найкращим способом ознайомлення з місцевістю та способом освоєння просторів парку Соомаа. Дана послуга пропонується місцевими туристичними компаніями будь-кому з охочих.

Поряд з екскурсіями по парку на каное, тут також прокладено безліч піших маршрутів.

Див. також[ред.ред. код]