Національний природний парк «Кремінські ліси»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний природний парк
«Кремінські ліси»
Категорія МСОПII (Національний парк)
Розташування: Україна Україна
Луганська область,
Кремінський район
Площа: 7 269 га
Заснований: 10 вересня 2019 р.
Керівна
організація:
Державне агентство лісових ресурсів України

«Кремінські ліси» — національний природний парк в Україні. Розташований на території Кремінського району Луганської області.

Історія створення[ред. | ред. код]

Створено указом президента України Володимира Зеленського від 10.09.2019 року № 678/2019[1].

Кабінет Міністрів України, відповідно до указу, зобов'язано забезпечити:

  • затвердження у шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про національний природний парк «Кремінські ліси»;
  • вирішення протягом 2019—2021 років відповідно до законодавства питання щодо надання НПП «Кремінські ліси» у постійне користування 3121 гектара земель державної власності, що вилучаються у державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство» та проведення державної реєстрації речових прав на відповідні земельні ділянки, а також розроблення проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного парку;
  • розроблення протягом 2019—2021 років і затвердження в установленому порядку Проекту організації території НПП «Кремінські ліси», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів.

Створено на базі Сіверсько-Донецького національного природного парку, що існував у 2009—2010 роках.

Характеристика[ред. | ред. код]

Створено з метою збереження, відтворення і ефективного використання цінних природних комплексів та об'єктів басейну річки Сіверський Донець, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

До території парку погоджено в установленому порядку включення 7269 гектарів земель державної власності, а саме: 3121 гектара земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство», що вилучаються у землекористувача та надаються національному природному парку в постійне користування, і 4148 гектарів земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство» і включаються до території національного природного парку без вилучення у землекористувача.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 10 вересня 2019 року № 678/2019 «Про створення національного природного парку «Кремінські ліси» »