Національний реєстр рекордів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
'Національний реєстр рекордів України'
Лого2.jpg
Емблема Національного реєстру рекордів України
Абревіатура НРР
Гасло рос. Многое считалось невозможным, пока не было сделано!
Засновано 10 жовтня 1989
Штаб-квартира Україна Україна, Київ
Генеральний секретар Валентин Щербачов
Засновник Валентин Щербачов
Співзасновник Віталій Зорін
Співзасновник Владислав Резніков
Штат працівників 8 осіб
Веб-сайт rekord.ua

CMNS: Національний реєстр рекордів України у Вікісховищі

Національний реєстр рекордів України (англ. National Register of Records of Ukraine) — створений 10 жовтня 1989 року. Національний Реєстр Рекордів посідає лідируючу позицію[джерело?] у сфері реєстрації та популяризації українських та світових досягнень в Україні. Завдання Національного Реєстру Рекордів полягає у створенні сприятливих стартових можливостей для кожного, хто прагне зафіксувати власний рекорд, незалежно від статусу і соціального положення, а також захист прав та інтересів рекордсменів.

Президент Національного Реєстру Рекордів — український спортивний журналіст та телеведучий Валентин Щербачов.

Історія[ред. | ред. код]

Історія створення Національного Реєстру Рекордів розпочалася у 1989 році. Початком стало хобі Валентина Щербачова колекціонувати дивовижні рекорди. Про таке незвичне захоплення Щербачова було відомо багатьом та далеко за межами України. Тому, коли на базі редакції головного в СРСР спортивного друкованого органу, газети «Советский спорт» було вирішено створити «Всесоюзный Клуб Необычных Рекордсменов», керівництво одразу ж запропонувало В.Щербачову його очолити. 10 жовтня 1989 року на запрошення газети «Советский спорт» він прибув до Москви, вислухав пропозицію та погодився. Крім того, В.Щербачов очолив Клуб Незвичних Рекордсменів в Україні. З цього моменту його багаторічне хобі стало на ще одним напрямом професійної діяльності. Тепер, хто б не реєстрував в Україні свій незвичайний рекорд, на сертифікаті, який є підтвердженням факту досягнення, завжди стоїть підпис В.Щербачова.

У 1989 був офіційно зареєстрований перший рекорд . Сім моряків яхти «Ікар» з капітаном Борисом Неміровим 9 вересня 1987 року стартували з Миколаєва і через 327 днів, обійшовши земну кулю, повернулися в порт приписки. Вони стали першими в СРСР яхтсменами, що здійснили навколосвітню подорож на яхті.

2001 рік. Екстрім-група «Equites» встановила рекорд, який і досі залишається недосяжним — заїзд автомобіля на 25-метрову вертикальну стіну будівлі. Під час реєстрації цього рекорду Валентин Щербачов знайомиться з Віталієм Зоріним — відомим мандрівником, журналістом та організатором екстремальних екшнів, у тому числі, й даного резонансного рекорду . З цього моменту два прихильники дивовижних рекордів будуть бачитись частіше.

2002 рік. Валентин Щербачов видає «Книгу незвичайних рекордів України» — першу і до 2013 року єдину в країні Книгу рекордів.

У 2006 році з Києва до Гімалаїв стартувала 25-а аматорська експедиція Валентина Щербачова. 8 учасників експедиції пройшли 235-кілометровий шлях — у напрямку до Евересту і назад, в селище Лукла. Під час сходження експедиція піднялася на гігантський виступ льодовика Кхумбу, і на висоті 5 980 метрів провела «Малі Гімалайські Олімпійські ігри», у програмі яких були легка атлетика (стрибки у довжину з місця, штовхання ядра) і футбол 5х5 команд Непалу і України. Це був перший подібний спортивний захід в історії гірських сходжень.

1 жовтня 2010 року в Києві відбулася прес-конференція, на якій Валентин Щербачов, Віталій Зорін та Владислав Рєзников — український науковець та мандрівник, оголосили про перейменування проекту в Національний Реєстр Рекордів (НРР). Завдяки об'єднаним зусиллям, а також залученню нових організаційних та технологічних ресурсів, Національний Реєстр Рекордів став одним із лідерів у реєстрації рекордів не лише в Україні, а й в Європі. У цьому ж році в Міністерстві юстиції України було зареєстроване інформаційне щорічне друковане видання «Національний Реєстр Рекордів України», завданням якого є інформування широкого загалу читацької аудиторії про офіційно зареєстровані рекорди українців.

Книга «Національний Реєстр Рекордів України»[ред. | ред. код]

Національний Реєстр Рекордів України.jpg

Національний Реєстр Рекордів щороку видає повноформатне друковане видання, яке є українським аналогом відомої в усьому світі Книги Рекордів Гіннеса. Книга містить ілюстровану інформацію про найбільш яскраві і незвичайні рекорди українців у всіх проявах та сферах життя. Уперше книга в даному форматі побачила світ у 2013 році. У 2014 році вийшло друком друге видання книги, до якого увійшло понад 150 національних і міжнародних рекордів, зареєстрованих експертами Національного Реєстру Рекордів упродовж року. Серед українських рекордів, що увійшли до книги, є й такі, що зареєстровані Національним Реєстром Рекордів спільно з Книгою Рекордів Гіннеса.

2013[ред. | ред. код]

Книга Рекордів України «Національний Реєстр Рекордів — 2013», перше видання.

У перше видання книги увійшли досягнення українців, які пройшли офіційну процедуру реєстрації рекордів і внесені до Національного Реєстру Рекордів у всіх категоріях суспільного життя — «Спорт», «Космос», «Сила», «Повітряні рекорди», «Колекції», «Діти», «Шоу-бізнес», «Масові досягнення», «Автомобілі», «Гастрономічні рекорди», «Все найменше» і «Все найбільше»… У кожному розділі відповідно до міжнародних правил і стандартів реєстрації рекордів, представлені документальні підтвердження фіксації всіх метрологічних даних.

У той же час, експерти Національного Реєстру Рекордів попереджають, що спроби побити або встановити нові рекорди можуть бути небезпечними для здоров'я. Спроби встановити рекорд здійснюються кандидатом у рекордсмени лише під власну відповідальність, на свій страх і ризик.

2014[ред. | ред. код]

Книга Рекордів України «Національний Реєстр Рекордів — 2014», друге видання.

До другого видання книги увійшло на третину більше зареєстрованих упродовж року досягнень, ніж до попереднього.

У передмові до Книги Рекордів виступили легендарні українські селебріті — Віталій Кличко, Олег Блохін, Сергій Бубка та Валентин Щербачов.

На сторінках Книги «Національний Реєстр Рекордів України-2014» презентовано:

  • Понад 150 українських рекордсменів;
  • Понад 30 різних тем і розділів;
  • Понад 500 фотографій та ілюстрацій до встановлених рекордів.

2016[ред. | ред. код]

Книга Рекордів України «Національний Реєстр Рекордів — 2016».

До третього видання книги увійшло ще більше зареєстрованих упродовж останніх років досягнень, ніж до попереднього.

До цієї книги увійшло близько 400 рекордів з різних сфер, які встановлювали дорослі і діти протягом різних років.

Дуже масова за кількістю рекордів категорія «Мистецтво». З цікавинок тут «Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну», яка налічує 509 екземплярів, а також «Найбільший малюнок кульковою ручкою», в якому Олександр Кучерявий зобразив деталізоване вигадане місто розміром 4,5 м² з назвою "Міста&Села - Місто Мрій".

Посилання[ред. | ред. код]