Національний столичний регіон (Філіппіни)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Національний столичний регіон (філ.: Kalakhang Maynila, Kamaynilaan, англ. National Capital Region, (NCR)) або Манільська агломерація (тадж. Kalakhang Maynila, Kamaynilaan, англ. Metropolitan Manila) — один з 17 регіонів Філіппін і найбільша агломерація Філіппін, що охоплює місто Маніла з оточуючими містами. Регіон є політичним, економічним, громадським, культурним та освітнім центром Філіппін.

Географія[ред. | ред. код]

Розташований в центральній частині острова Лусон на перешийку між затокою Маніли на заході і озером Лагуна-де-Бай на південному сході, які з'єднуються з річкою Пасіг. Регіон межує з провінцією Булакан на півночі, провінцією Рісаль на сході, провінціями Лагуна і Кавіте на півдні. Площа регіону становить 620 км2.

Манільська міська агломерація найбільша в країні і 11-та у світі за чисельністю населення. З населенням 12 877 253 осіб (перепис 2015 року) агломерація займає перше місце, як агломерація, і 2-е, як регіон за чисельністю населення серед інших відповідно агломерацій та регіонів Філіппін. Населення суб'єкта становить 13% від загального населення країни.

Посилання[ред. | ред. код]