Національний університет державної податкової служби України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Університет державної фіскальної служби України
УДФСУ
Емблема ДПС України.svg
50°31′ пн. ш. 30°13′ сх. д. / 50.517° пн. ш. 30.217° сх. д. / 50.517; 30.217Координати: 50°31′ пн. ш. 30°13′ сх. д. / 50.517° пн. ш. 30.217° сх. д. / 50.517; 30.217
Тип навчальний заклад[1]
Країна Flag of Ukraine.svg Україна[1]
Розташування Ірпінь
Засновано 1921
Ректор Монаєнко Антон Олексійович д.ю.н., професор, Заслужений юрист України
Студентів більше 10000
Випускники Категорія:Випускники Національного університету державної податкової служби України
Адреса Україна, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Університетська 31
Сайт nusta.edu.ua

Університет державної фіскальної служби України (УДФСУ) — вищий навчальний заклад у м. Ірпінь, базовий навчальний заклад Державної фіскальної служби України.

Університет готує бакалаврів, спеціалістів, магістрів. На факультетах: обліково-економічному, фінансовому, економіки та оподаткування, юридичному, заочному, військової підготовки, податкової міліції навчаються понад 12 тисяч юнаків та дівчат з усіх регіонів України. Факультети заочного навчання діють у містах Житомир, Вінниця, Сімферополь, Сторожинець (Чернівецька область), Кам'янець-Подільський (Хмельницька область). У структурі університету ДФС України функціонує Київський фінансово-економічний коледж, де готують молодших спеціалістів. Тут викладають майже 500 викладачів серед них — 6 академіків, 60 докторів, більше 200 кандидатів наук, 55 професорів і 137 доцентів. Ректором до липня 2013 року був Мельник Петро Володимирович.

11 листопада 2015 року розпорядженням КМУ Національний університет державної податкової служби України злитий з Державним науково-дослідним інститутом митної справи, Науково-дослідним інститутом фінансового права у новостворений Університет державної фіскальної служби України[2].

Історія навчального закладу[ред. | ред. код]

Український торф'яний технікум[ред. | ред. код]

Історія Національного університету державної податкової служби України починається у 1921 році з Українського торф'яного технікуму, що розташовувався у місті Києві по вулиці Тимофіївській, 12. Першим директором технікуму був призначений член Академії наук України Б. М. Клопотов. Технікум вважався вищим навчальним закладом, після закінчення якого слухачам присвоювали кваліфікацію інженера-торфмейстера і техніка з торфодобування. Перший випуск за скороченою програмою відбувся у 1922 році.

Ірпінський торф'яний технікум[ред. | ред. код]

У 1932 році Київський торф'яний технікум був переведений у селище Ірпінь під назвою «Ірпінський торф'яний технікум» у складі навчально-виробничого торф'яного комбінату. Директором комбінату був призначений Ф. О. Сербін. За перші 20 років у технікумі було підготовлено більше 4 тис. спеціалістів.

Ірпінський гірничо-паливний технікум[ред. | ред. код]

6 листопада 1943 року воїни 74-ї стрілецької дивізії звільнили Ірпінь. За час окупації технікум був зруйнований, але вже у березні 1944 року він відновив роботу під назвою «Ірпінський гірничо-паливний технікум». Директором був призначений Й. Н. Любий, а потім П. О. Коломинов. У 1944–1945 навчальному році до технікуму було прийнято на перший курс 120 чоловік, на другий — 38 чоловік, на третій — 12 чоловік, на четвертий — 4 чоловіки. Студенти брали участь у відбудові технікуму, а ще займались у спортивних секціях, гуртках, художньою самодіяльністю. У 1946 році відбувся перший післявоєнний випуск 13 спеціалістів. З 1947 року технікум очолював О. С. Кухарук. У 1951 році був введений в експлуатацію навчальний корпус (нині головний корпус університету), у 1955 році р. — гуртожиток та житловий будинок для викладачів. Саме тоді утворилось студентське містечко, розташоване у мальовничій парковій зоні. У 1960 році у технікумі вводяться спеціальності: «Технологія силікатів», «Технологічне обладнання промислових підприємств», «Обробка металів різанням».

Ірпінський індустріальний технікум[ред. | ред. код]

У 1961 році Ірпінський гірничо-паливний технікум був перейменований в Ірпінський індустріальний технікум. У 1968 році в ньому проводилась підготовка спеціалістів уже за десятьма спеціальностями. Протягом 19461968 рр. було випущено 3 800 спеціалістів. 1969 рік ознаменував новий етап у розвитку технікуму. Директором технікуму призначено Володимира Івановича Павленка . За 22 роки під його керівництвом була створена сучасна навчально-матеріальна база. За плідну працю з підготовки спеціалістів для народного господарства В. І. Павленко був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, йому було присвоєно звання «Заслужений учитель Української РСР». Починаючи з 1975 року, Ірпінський індустріальний технікум займав перші місця на виставках технічної творчості серед технікумів м. Києва й області. У 1980 році технікум готував спеціалістів за спеціальностями: «Економіка і планування в галузях народного господарства», «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності», «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», «Монтаж та експлуатація електрообладнання підприємств і громадських споруд», «Експлуатація верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», «Налагодження і експлуатація електронних пристроїв програмного управління і обладнання автоматизованого виробництва», «Механізація і автоматизація торф'яного виробництва», «Виробництво виробів і покриття із полімерних матеріалів», «Інструментальне виробництво». У 1986 році відкривається нова спеціальність «Експлуатація та налагодження верстатів з програмним і числовим управлінням». За період з 1969 до 1990 року випуск спеціалістів становив 16 653 чоловік. Пріоритетним напрямом технікуму в той час стали економічні спеціальності.

Ірпінський фінансово-промисловий коледж[ред. | ред. код]

У 1990 році Ірпінський індустріальний технікум був реорганізований у середній навчальний заклад нового типу — Ірпінський індустріальний технікум (коледж). Він готував механіків торф'яного виробництва, механіків-електриків, технологів з обробки металів, технологів виробів із пластмаси, бухгалтерів, плановиків-економістів машинобудівного виробництва, наладчиків верстатів з програмним управлінням, спеціалістів банківської справи. У 1991 році директором коледжу був призначений Мельник Петро Володимирович, випускник технікуму 1976 року, кандидат економічних наук. Здійснювалася ступенева підготовка кадрів спільно з вищими навчальними закладами України. Випускники для продовження навчання направлялись до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського політехнічного інституту, Інституту народного господарства, Київського інституту легкої промисловості, Рівненського інституту інженерів водного господарства тощо. У 1995 році Ірпінський індустріальний технікум (коледж) був перейменований у Ірпінський фінансово-промисловий коледж.

Український фінансово-економічний інститут[ред. | ред. код]

У 1996 році на базі Ірпінського фінансово-промислового коледжу був створений Український фінансово-економічний інститут, підпорядкований Міністерству фінансів України, а з 15 листопада 1996 року його було передано у підпорядкування Державної податкової адміністрації України. Ректором був призначений П. В. Мельник. Інститут здійснював освітню діяльність за такими кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст; бакалавр; спеціаліст. Було створено п'ять факультетів: фінансово-економічний, юридичний, обліково-економічний, факультет податкової міліції (1997 р.), заочний факультет та сімнадцять кафедр. Постановою Кабінету Міністрів України у структурі інституту створено Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для Державної податкової служби України.

Національна Академія державної податкової служби України[ред. | ред. код]

У 1999 році, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, на базі Українського фінансово-економічного інституту була створена Академія державної податкової служби України. Очолив академію П. В. Мельник, доктор економічних наук, професор. За вагомий внесок колективу академії у розвиток національної освіти і науки Указом Президента України від 21 серпня 2003 р. № 870/2003 Академії ДПС України надано статус національної.

Національний університет державної податкової служби України[ред. | ред. код]

23 серпня 2006 року Розпорядженням Кабміну України № 472-р Національну академію державної податкової служби України перетворено на Національний університет державної податкової служби України.

Університет державної фіскальної служби України[ред. | ред. код]

Національний університет державної податкової служби України було реорганізована відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про утворення Університету державної фіскальної служби України" від 11.11.15 №1184-р., наказу Державної фіскальної служби України "Про реорганізацію Національного університету ДПС України" від 15.01.16 №35.

Критика[ред. | ред. код]

У липні 2013 року Прокуратура Київської області виявила порушення щодо незаконного використання бюджетних коштів під час підготовки України до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, зокрема, щодо договору про будівельно-монтажні роботи, які були виконані частково, але за них були перераховані 10 млн грн.[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]