Національний інститут стандартів і технології

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний інститут стандартів і технології
англ. National Institute of Standards and Technology
(NIST)
Оригінальна назва англ. National Institute of Standards and Technology (1988)
Дата заснування 1901
Голова Директор Patrick D. Gallagher[1]
Положення Гейтерсберг (Меріленд) (Меріленд) та Боулдер (Колорадо) (Колорадо), США
Адреса NIST, 100 Bureau Dr., Stop 1070, Gaithersburg, MD 20899-1070
Офіційний сайт nist.gov
Мапа
CMNS: Національний інститут стандартів і технології у Вікісховищі

Націона́льний інститу́т станда́́ртів і техноло́гії (NIST, до 1988 відомий як Національне бюро стандартів, англ. National Bureau of Standards. NBS) — національний орган зі стандартизації у США.

NIST — неурядова некомерційна організація, що координує роботи з добровільної стандартизації в приватному секторі економіки, керує діяльністю організацій-розробників стандартів і приймає рішення про надання стандарту статусу національного (якщо в ньому зацікавлені різні фірми і стандарт набуває міжгалузевого характеру).

Штаб-квартира NIST розташована в Гейтерсберзі, Меріленд. Крім того NIST має підрозділ у Боулдері, Колорадо. Членами NIST є понад 1300 фірм, понад 400 виробничих і торгових компаній, науково-технічних та інженерних товариств. Персонал інституту становить 2900 штатних працівників, та 1800 асоційованих співробітників, представників американських компаній та закордонних спеціалістів.

Функції NIST та фінансування

[ред. | ред. код]

NIST не розробляє стандарти, але є єдиною організацією в США, що приймає (затверджує) національні (федеральні) стандарти. Це відповідає основному завданню NIST — сприяння вирішенню проблем, що мають загальнодержавне значення (економія енергоресурсів, захист навколишнього середовища, забезпечення безпеки життя людей і умов виробництва).

Інститут розробляє цільові програми. Програмно-цільове планування охоплює виробництво і транспортування палива, постачання електроенергією, застосування ядерної, сонячної та інших видів енергії. Значно менше уваги приділяється розробці стандартів на готову продукцію, оскільки в цій області діють фірмові нормативні документи.

Розробляють стандарти авторитетні організації, акредитовані Американським національним інститутом стандартів (понад 400 фірм і організацій). Найвідоміші з них: Американське товариство з випробувань і матеріалів (ASTM International); Американське товариство з контролю якості (ASQC); Американське товариство інженерів-механіків (ASME); Співтовариство автотранспортних інженерів (SAE International), Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE) та ін.

Бюджет (2013) NIST становить 769,4 млн дол[2]. Структура джерел фінансування інституту становить: 37 % — внески організацій та фірм членів; 15 % — розробка спеціальних програм на замовлення зацікавлених організацій; 47 % — надходження від продажу різноманітних видань та інші доходи — 1 %.

Структура NIST

[ред. | ред. код]

Очолює інститут директор, у якого є у підпорядкуванні три віце-директори, керівник апарату та виконавчий адміністратор.

Лабораторії

[ред. | ред. код]

У складі інституту працюють шість лабораторій та центрів, що підпорядковуються одному з віце-директорів:

 • Інженерна лабораторія (англ. Engineering Laboratory, EL)
 • Лабораторія інформаційних технологій (англ. Information Technology Laboratory, ITL)
 • Лабораторія матеріалознавства (англ. Material Measurement Laboratory, MML)
 • Лабораторія фізичних вимірювань (англ. Physical Measurement Laboratory, PML)
 • Центр нанотехнологій (англ. Center for Nanoscale Science and Technology, CNST)
 • Центр нейтронних досліджень (англ. NIST Center for Neutron Research, NCNR)

Комітети

[ред. | ред. код]

NIST має сім постійних комітетів та рад:

 • Комітет з розвитку технічної підтримки (англ. Technical Guidelines Development Committee; TGDC)
 • Консультативний комітет зі зменшення небезпеки землетрусів (англ. Advisory Committee on Earthquake Hazards Reduction; ACEHR)
 • Національний консультативний комітет безпеки у будівництві (англ. National Construction Safety Team Advisory Committee; NCST Advisory Committee)
 • Консультативна рада інформаційної безпеки та приватності (англ. Information Security and Privacy Advisory Board; ISPAB)
 • Інспекційна комісія з передових технологій (англ. Visiting Committee on Advanced Technology; VCAT)
 • Опікунська рада Національної програми Болдріджа з якості (англ. Baldrige National Quality Program Board of Overseers; BNQP Board of Overseers)
 • Національна консультативна рада розширення виробничого партнерства (англ. Manufacturing Extension Partnership National Advisory Board; MEPNAB)

Handbook 44

[ред. | ред. код]

Щороку NIST видає збірник Handbook 44 після проведення щорічної «Національної конференції ваг і вимірювань» (англ. National Conference on Weights and Measures (NCWM)), в якому друкуються специфікації, допуски та інші технічні вимоги до вимірювальних приладів.

Дослідження і досягнення

[ред. | ред. код]

Влітку 2018 року дослідники з NIST створили перший в своєму роді кремнієвий чип, що містить штучну нейронну мережу, яка працює на принципах функціонування головного мозку людини. Але головною відмінністю нового чипа від інших подібних чипів є те, що замість електричних сигналів в ньому використовуються оптичні сигнали, що, в свою чергу, дозволяє нейронній мережі функціонувати буквально зі швидкістю світла[3].

«Створюючи новий чип, ми реалізували одразу дві речі» — пишуть дослідники, — «Ми використали третій просторовий вимір для реалізації можливості оптичного з'єднання окремих вузлів і розробили нову методику вимірювань, що дозволяє швидко і точно отримати характеристики фотонної обчислювальної системи. Ці дві речі мають величезне значення через те, що ми починаємо наближатися до моменту створення перших великомасштабних оптоелектронних нейроморфних обчислювальних систем».

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. www.nist.gov [Архівовано 2013-09-17 у Wayback Machine.] NIST > Office of the Director > Biographies > Dr. Patrick D. Gallagher (англ.)
 2. NIST General Information (англ.)
 3. «NIST Chip Lights Up Optical Neural Network Demo» ECN Magazine, 27 липня 2018

Посилання

[ред. | ред. код]