Перейти до вмісту

Начальник Чукотки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Начальник Чукотки
рос. Начальник Чукотки
Жанркомедія
пригодницький фільм
РежисерВіталій Мельников
СценаристВолодимир Валуцький
Віктор Вікторов
У головних
ролях
Михайло Кононов
Олексій Грибов
Геннадій Данзанов
Микола Волков-ст.
Павло Винник
Степан Крилов
Тіто Ромаліо
Йосип Конопацький
Олексій Кожевников
Костянтин Адашевський
ОператорЕдуард Розовський
КомпозиторНадія Симонян
КінокомпаніяКіностудія «Ленфільм». Перше творче об'єднання
Тривалість86 хвилин
Моваросійська Редагувати інформацію у Вікіданих
КраїнаСРСР СРСР
Рік1966
IMDbID 0169069

«Начальник Чукотки» (рос. «Начальник Чукотки») — радянський чорно-білий широкоекранний художній фільм-комедія, поставлений на Ленінградської ордена Леніна кіностудії «Ленфільм» в 1966 році режисером Віталієм Мельниковим. Прем'єра фільму в СРСР відбулася 17 квітня 1967 року.

Зміст

[ред. | ред. код]

Початок 20-тих років у СРСР. На Чукотку відправляють комісара Глазкова і його писаря Альошу з метою почати становлення місцевої радянської влади в цьому віддаленому регіоні. Та Глазков гине під час подорожі і молодий Альоша тепер бере на себе весь тягар відповідальності. Надалі він відповідає за те, щоб Чукотка стала повноцінною частиною радянської держави.

У титрах не вказані:

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • Приз ЦК ВЛКСМ «Алая гвоздика »творчому колективу на Всесоюзного тижня дитячого фільму (1968).

Зйомки

[ред. | ред. код]

Фільм став дебютним для режисера Віталія Мельникова.

Зйомки фільму проходили на двох натурних майданчиках: зимові - на Кольському півострові, неподалік від міста Апатити, а річні - на морському узбережжі Криму. Відповідний пейзаж - скелі і абсолютно пустелю узбережжя - знайшовся в районі Судака, в Лисячій бухті, поблизу Коктебеля. Проте, ледве висадившись на берег, режисер, оператор і художник тут же були арештовані прикордонниками. Як з'ясувалося в штабі, це пустельне місце є територією «дуже секретної ракетної бази». Однак творцям фільму вдалося умовити ракетників.

За сценарієм, чукчі відмовляються стріляти в людей, мотивуючи це тим, що «песець бити можна, людина стріляти не можна». Однак, чукчі вельми войовничий народ, збереглися відомості про їх наполегливих війнах з юкагирами, коряками і росіянами.

У титрах фільму вказано: + — ? Такої ролі у фільмі немає. Товариш Зюкін на екрані ні разу не з'являється, однак дуже часто згадується «начальником Чукотки», і творці фільму обіграли це, згадавши його в титрах.

У 1967 році фільм подивилися 15,7 млн глядачів.

Технічні дані

[ред. | ред. код]
  • Видання на DVD: 2005 р. Серія: Антологія кінокомедії. Дистриб'ютор: Крупний План. звук: Dolby Digital 5.1. Формат зображення: WideScreen 16:9 (1.78:1).

Посилання

[ред. | ред. код]