На золотому ґанку сиділи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
На золотому ганку сиділи…Picto infobox cinema.png
рос. На златом крыльце сидели
На золотому ганку сиділи.jpg
Жанр казка
Режисер Борис Рицарев
Сценарист Борис Рицарев
Олександр Хмелько
У головних
ролях
Олена Денисова
Геннадій Фролов
Сергій Ніколаєв
Олександр Новиков
Оператор Михайло Гойхберг
Сергій Журбицький
Композитор Євген Ботяров
Художник Сергій Бочаров
Кінокомпанія Кіностудія ім. М. Горького
Тривалість 68 хв
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1986
IMDb ID 0091597

«На золотому ганку сиділи…» (рос. «На златом крыльце сидели») — радянський художній фільм 1986 року режисера Бориса Рицарева. Комедія за мотивами російських казок, що містить численні пародійні епізоди і ремінісценції з класичних творів російської та світової літератури (твори О. С. Пушкіна, казки 1001 ночі та інших).

Сюжет[ред. | ред. код]

Було у царя Федота три сина: Павло-царевич, Петро-царевич та Іван-царевич. По сусідству знаходилося тридесяте королівство, король якого — мореплавець і тесля Амфібрахій — пропав у морі. Королівство прийшло в запустіння, і королева вирішила видати дочку заміж.

Три брата-царевича пішли свататися до принцеси. Але треба було виконати доручення принцеси: перемогти закоханого в принцесу Кощія Безсмертного, який прилетів на Змії Гориничі, а також звільнити з полону Кощія майстрів, які б відремонтували королівство до весілля. Павло-царевич і Петро-царевич байдикували, а на виконання завдань відправляли Івана-царевича, якому допомагала жвава внучка винахідника Міхея, Олена.

Іван-царевич успішно впорався із завданнями, а також звільнив Амфібрахія з полону морського царя. Принцеса вибрала з трьох братів Івана-царевича, але його серце належало Олені. Однак виявилося, що Олена і є принцеса.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]