Невидимий Батальйон (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Невидимий Батальйон M:
Invisible Battalion.jpg
Жанр Документальний
Режисер Аліна Горлова, Ірина Цілик, Світлана Ліщинська
Продюсер Марія Берлінська
Мова українська, англійська, російська
Країна Україна Україна
Рік 2017
Дата виходу 16.10.2017
facebook.com/pg/InvisibleBattalion

«Невидимий Батальйон» (англ. «Invisible Battalion») — український документальний кіноальманах про жінок в умовах бойових дій на Сході України. Перший український документальний фільм про війну і жінок на війні, знятий жінками.

Над фільмами працювали три режисерки — Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик. Всього у стрічці висвітлено історії шести героїнь, які несуть або несли службу у зоні проведення антитерористичної операції: Олени Білозерської, Оксани Якубової, Андріани Сусак, Дар'ї Зубенко, Юлії Паєвської та Юлії Матвієнко. 

Проект почався з однойменного соціологічного дослідження про участь жінок у війні проти російської окупаційної армії, після якого з'явилася серія календарів із фотографіями жінок на фронті. Фотовиставка експонувалась в українському Парламенті та Міністерстві оборони. Календар «Невидимий батальйон»[1] отримав Гран-прі в Національному конкурсі соціальної реклами.

Проект[ред. | ред. код]

Ідея проекту належала Марії Берлінській — авторці та продюсерці фільму. Марія — випускниця Києво-Могилянської академії, а також голова Центру підтримки аеророзвідки України.

Пізніше Марія залучила до роботи над фільмами режисерок — Ірину Цілик, Світлану Ліщинську й Аліну Горлову. Для деяких з них тема війни вже не нова. Наприклад, чоловік Ірини Цілик сам повернувся з фронту.

Прем'єра фільму «Невидимий батальйон» відбулася 16 жовтня 2017 на телеканалі 1+1[2], а також у Києві у кінотеатрі «Оскар» 24 листопада 2017.[3][4]

Саундтрек — Ptakh_Jung.

Мета проекту[ред. | ред. код]

  • Задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. Дуже важливо, що героїні фільму — нефейкові люди, які реально знають, що таке обстріли, передова, бій.
  • Змінити гендерні стереотипи в суспільстві, щоб полегшити жінкам самореалізацію в силових структурах.
  • Нагадати світу, що в Україні йде не «громадянська війна», як стверджує російська пропаганда, а війна з російським агресором. Важливо пам'ятати, що на фронті гинуть і калічаться жінки, але також жінки воюють і перемагають.

Тизери фільму[ред. | ред. код]

  1. Героїня — Андріана Сусак, режисерка — Ірина Цілик
  2. Героїня — Оксана Якубова, режисерка — Аліна Горлова
  3. Героїня — Юлія Матвієнко, режисерка — Світлана Ліщинська
  4. Героїня — Юлія Паєвська, режисерка — Ірина Цілик
  5. Героїня — Олена Білозерська, режисерка — Світлана Ліщинська 

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]