Невключена територія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Невклю́чена терито́рія (немуніципальна територія, міжобщинна територія) — територія, яка не входить («не включена») до складу будь-якої адміністративної одиниці відповідного рівня (зазвичай найнижчого), наприклад, громади, поселення, комуни, муніципалітету і т. д. і перебуває під безпосереднім управлінням вищого рівня влади (району, провінції, штату і т. д.).

Як правило, невключені території є ненаселені, особливо в районах з рідкісним населенням, але в деяких країнах існують невключені населені пункти, як правило маленькі або спеціального призначення (наприклад, обслуговують військові об'єкти). У багатьох країнах як правило практично всі землі входять до складу будь-яких комуни, громади чи муніципалітету. В інших — до складу місцевих адміністративних одиниць включені тільки території, що безпосередньо прилягають до населених пунктів.

США[ред. | ред. код]

У США існує поняття «невключена громада чи співтовариство» (англ. unincorporated community), яким позначають населений пункт, який не має власної муніципальної влади, і управляється вищими органами влади[1]. При цьому невключені громади можуть бути досить великими, наприклад невключеним є місто Спрінгфілд у Вірджинії, в якому живе 30 тисяч чоловік, та Сілвер-Спрінг, штат Меріленд, — 76 тисяч осіб. З іншого боку, існують громади з населенням всього 1 людина: наприклад, місто Буфорд (Вайомінг) або село Монові (Небраска).

Німеччина[ред. | ред. код]

Станом на 31 грудня 2007 року в Німеччині існує 248 міжобщинних територій (нім. gemeindefreies Gebiet), які не входять до складу будь-якої громади (нім. Gemeinde). 214 з них знаходяться в Баварії. В основному це військові полігони, ліси, акваторії озер. У Німеччині є тільки три населених пункти, що не входять до складу громади (всі вони обслуговують військові полігони): Остерхайде (815 жителів) і Логгайде (756 жителів) в землі Нижня Саксонія і Гутсбецирк-Мюнзінген в землі Баден-Вюртемберг (211 жителів).

Росія[ред. | ред. код]

У Росії невключені території називаються міжселищними територіями, тобто територіями, що розташовані поза межами поселень (такі території безпосередньо входять до складу муніципального району).

Відповідно до законодавства міжселищні території можуть утворюватися на територіях суб'єктів Росії з низькою щільністю населення. Площа таких територій у різних суб'єктах країни може бути різною — у регіонах з високою і середньою щільністю населення їх взагалі немає, в окремих регіонах Крайньої Півночі та Далекого Сходу міжселищні території охоплюють практично всю територію.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. A surge toward home rule. History of County Government Part II. National Association of Counties. Архів оригіналу за 2011-02-02. Процитовано 2011-01-31.  (англ.)