Недопьокін Федір Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Недопьокін Федір Вікторович
2008. Недопёкин на ДФ 001.jpg
Народився 12 березня 1949(1949-03-12) (69 років)
Лисичанськ, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність фізик, викладач університету
Сфера роботи металургія, Теплофізика
Alma mater Донецький національний університет імені Василя Стуса
Науковий ступінь доктор технічних наук (1989)
Вчене звання доцент і професор
Заклад Донецький національний університет імені Василя Стуса
Членство Академія наук вищої школи України
Нагороди
Нагрудний знак «Відмінник освіти України»

Федір Вікторович Недопьокін (12 березня 1949) — український учений у галузі технічної теплофізики. Доктор технічних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2001 р.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився р. у м.Лисичанську Луганської обл. У 1966 р. став студентом фізичного факультету Донецького університету, який закінчив у 1971 р. за спеціальністю «фізика». Працює в Донецькому університеті (зараз — ДонНУ) з 1969 р. на кафедрі фізики нерівноважних процесів, метрології та екології. Захистив кандидатську дисертацію у 1976 р. Доктор технічних наук з 1989 р. Вчене звання доцента отримав у 1982 р., професора — у 1991 р.

Недопьокін Федір Вікторович

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукові роботи зосереджені на проблемі фізичного та математичного моделювання гідродинамічних, теплофізичних і масообмінних процесів у металургійних технологіях.

Автор понад 350 праць, зокрема 8 наукових монографій, 12 навчально-методичних праць та 14 навчальних посібників. Найважливіші монографії та посібники: «Математическое моделирование гидродинамики и тепломассопереноса в слитках», «Теория тепломассопереноса», «Физико-химическая гидродинамика», «Экологическая гидродинамика», «Прямая оптимизация технологических процессов», в яких узагальнені результати досліджень з ряду нових напрямів гідродинаміки та теплофізики металургійних технологій.

Підготував 4 кандидатів наук та 1 доктора наук. Сформував у ДонНУ власну наукову школу технічної теплофізики. Голова спецради з захисту докторських дисертацій зі спеціальності «екологічна безпека» в ДонНУ, член спецради в ДонНАБА, член вченої ради фізичного факультету ДонНУ. Член редакційних колегій журналів: «Математичне моделювання» (ДДТУ) та «Вісник ДонНУ», «Теоретична та прикладна механіка».

Академік Академії інженерних наук України.

Нагороджений Почесною грамотою МОН України та знаком «Відмінник освіти України».

Джерела[ред. | ред. код]

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник