Недосконалі гриби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Недосконалі гриби або дейтероміцети (Deuteromycota, fungi imperfecti) — позатаксономічна група вищих грибів (Dikarya), що колись розглядалася як формальний відділ (тип) царства грибів. Зараз термін використовується лише неформально, позначаючи види грибів, що завжди розмножуються безстатево та належать до відділів аскоміцетів та базидіоміцетів. Також до цієї групи використовуються терміни «анаморфні гриби» і «мітоспорні гриби», проте ці терміни ніколи не мали значення таксономічної групи.

Ця група грибів називається «недосконалими» через відсутність у них можливості статевого розмноження. Недосконалі гриби не відповідають звичайних методам класифікації грибів, як заснованим на видах таксономічним методам класифікації грибів, так морфологічним методам опису структур статевого розмноження, оскільки останні структури не утворюються у цих організмів. Для цих грибів відома тільки безстатева форма розмноження, зокрема безстатеве спороутворення.

Недосконалі гриби охоплюють біля 25 тис. описаних видів. Зокрема до групи входять гриби, що синтезують антибіотик пеніцилін і гриби, що викликають кандидоз і інфекційне враження шкіри . Інші недосконали гриби забезпечують свої відмітні характеристики сирам рокфор і камамбер.

Посилання[ред.ред. код]


Гриб Це незавершена стаття з мікології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.